» Поліція викрила «схему» закупівлі посадовцями Закарпатської облдержадміністрації неякісних засобів індивідуального захисту для лікарів від COVID-19

09 грудень 2022, П'ятниця, 14:08

Поліція викрила «схему» закупівлі посадовцями Закарпатської облдержадміністрації неякісних засобів індивідуального захисту для лікарів від COVID-19

17 Серпня 2020г.
СБУ

Сьогодні, 17 серпня, в рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України співробітники управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області, слідчі обласної поліції спільно з СБУ та прокуратурою проводять санкціоновані обшуки на території Закарпатської, Сумської та Харківської областей – в приміщеннях одного з департаментів Закарпатської ОДА, в офісах комерційних структур та за місцем мешкання фігурантів.

В ході слідства поліцейські встановили, що з метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) посадові особи Закарпатської ОДА проводили державні закупівлі ізоляційних комбінезонів (костюмів) та респіраторів класу захисту FFP2 та FFP3. Кошти на їх придбання виділялися з держфонду боротьби з COVID-19. Засоби індивідуального захисту в подальшому постачали у лікарні.

Однак, як з’ясували поліцейські, придбані ізоляційні комбінезони та респіратори не відповідали заявленим у договорах якісним та медико-технічним характеристикам і не мали сертифікатів відповідності. Отже, використання таких захисних засобів може наражати на небезпеку медпрацівників, які безпосередньо контактують із пацієнтами, хворими на гостре респіраторне захворювання COVID-19. Крім того, вартість придбаних засобів індивідуального захисту значно завищена. Вище зазначені факти підтверджуються висновками проведених лабораторних та експертних досліджень.

Заздалегідь знаючи про невідповідність продукції зазначеним у договорах вимогам, загалом придбали у двох комерційних структур понад 57 тисяч костюмів та 71 тисячу респіраторів на суму 29 млн 565 тис. грн. З комерційними структурами було проведено розрахунки в повному обсязі.

Чотирьом особам повідомлено про підозру: діючому та на теперішній час колишньому посадовцям одного із департаментів Закарпатської обласної державної адміністрації та керівнику комерційної структури - за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, ще одному підприємцеві - за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Слідчі дії тривають. Встановлюється повне коло осіб, які можуть бути причетні до закупівлі неякісних засобів індивідуального захисту для медзакладів області та привласнення державних коштів.

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України