22 вересень 2023, П'ятниця, 20:28

Політичний характер переслідування Ярослава Дубневича підтверджується рішенням ВАКС, – адвокат

24 Грудня 2019г.
630_360_1573213146-163
Фото: Укрінфом

Рішення Вищого антикорупційного суду від 24 грудня 2019 року – ще одне підтвердження того, кримінальне переслідування народного депутата Ярослава Дубневича носить виключно політичний характер і всі заходи примусу, які правоохоронці намагаються вживати щодо нього, застосовуються виключно як інструмент тиску та не мають нічого спільного із завданнями кримінально-процесуального законодавства України, - повідомив адвокат АО AVER LEX, яка представляє інтереси народного депутата, Ольга Просянюк.

Про це пише Резонанс із посиланням на інформаційний департамент АО "Aver Lex".

«31 жовтня 2019 народні депутати Верховної Ради підтримали подання Генерального прокурора про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Ярослава Дубневича. Але за майже 2 місяці, впродовж яких діяли обов’язки, покладені на Ярослава Дубневича Апеляційною палатою Вищого антикорупційного суду, НАБУ та САП спромоглися лише ініціювати розгляд питання про продовження цих дії цих обов’язків, серед яких, у тому числі – застосування електронного браслету, який захист вважає засобом тиску та механізмом, що перешкоджає здійсненню обов’язків народного депутата», - зазначила Ольга Просянюк.

За її словами, усі ініціативи у розслідуванні із збору доказів з боку Ярослава Дубневича ігноруються. На жодну слідчу дію він викликаний не був. Більше того, клопотання захисту стосовно проведення допитів таких свідків як керівників Мінінфраструктури України та Укрзалізниці Володимира Омеляна, Андрія Пивоварського, Володимира Шульмейстера, Євгена Кравцова, Олександра Завгороднього вже понад місяць залишаються без відповіді. Така бездіяльність свідчить про єдине завдання правоохоронців – організувати політичне переслідування нашого Клієнта.

Ольга Просянюк також наголосила, що НАБУ у черговий раз звернулося до суду щодо продовження необґрунтованих заходів, які обмежують діяльність народного депутата: застосування електронного браслету неможливе, оскільки у Ярослава Дубневича немає заборони у пересуванні територією України. Поряд із обов’язком здати паспорти для виїзду за межі України, це блокує його участь у міждержавних парламентських групах, до складу яких він входить.

«На жаль, сьогодні суд не надав належної уваги нормам Кримінального процесуального кодексу, за якими слідчий суддя є єдиним належним контролером та гарантом прав людини на досудове слідство та продовжив ініційовані НАБУ заходи тиску на Ярослава Дубневича», - цитує слова адвоката пресслужба АО.