15 квітень 2024, Понеділок, 08:55

Полтавська міськрада хоче судитися з Кабміном через COVID

21 Жовтня 2020г.
Img 7498

На 37 сесії Полтавської міської ради депутати підтримали ініціативу тво міського голови Олександра Шамоти про звернення до Окружного адміністративного суду Києва. В ОАСК депутати збираються оскаржувати законність постанови Уряду про зонування країни та відповідні карантинні обмеження.

Про це пише Резонанс із посиланням пресслужбу Полтавської міської ради.

«Забороняти людям працювати і пересуватись – порушення Конституції. Тим паче, що Кабмін не має повноважень приймати такі рішення», - прокоментував проект рішення тво мера.

За словами Шамоти, такі рішення не можуть регулюватись підзаконними актами - їх може ухвалити тільки Парламент окремим законом. Відтак місто прийняло рішення через суд припинити дію постанови Кабінету міністрів. У своїй аргументації міська рада посилається також і на роз’яснення Конституційного суду.

«Разом із тим, наголошую на необхідності дотримуватись санітарних карантинних норм. Ні влада, ні поліція не змусить вас правильно носити маску, мити і дезінфікувати руки. Звертаюсь також до підприємців, яким ми вибороли право працювати - безпека полтавців наша спільна відповідальність. Слідкуйте за дистанцією на своїх майданчиках, забезпечте санобробку приміщень, закупіть маски, якими можна забезпечити відвідувачів», — наголосив Шамота.

За останню добу в Полтаві зафіксовано 193 нових випадки інфікування на COVID-19. Місто перебуває у червоній зоні, хоча і зі значними пом’якшеннями – минулого тижня Олександр Шамота переконав членів національної комісії ТЕБ і НС не зупиняти транспорт та не закривати заклади харчування і розміщення, б’юті індустрії та фітнес-центри. Натомість у Полтаві тимчасово припинили роботу всіх закладів культури та розважальні заклади.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram