» Полтавські дорожники вкрали 13 млн грн на ремонті моста

11 серпень 2022, Четвер, 14:52

Полтавські дорожники вкрали 13 млн грн на ремонті моста

3 Лютого 2020г.
Аварийный мост

Поліція розслідує привласнення та розтрату державних коштів посадовцями Служби автодоріг в Полтавській обл. та ТОВ "Ростдорстрой" під час капремонту мосту через р.Кобелячок біля с.Свердловське.

Про це йдеться в ухвалах Октябрського районного суду Полтави від 15 січня, передає Резонанс із посиланням на видання Наші гроші.

Полтавській облавтодор у липні 2016 р. замовил "Ростдорстрою" капітальний ремонт мосту на автомобільній дорозі державного значення М-22 Полтава-Олександрія біля Свердловського за 12,72 млн грн.

У серпні 2019 р. під час огляду з’ясувалося, що цей міст знаходиться в аварійному стані та рух по ньому є небезпечним: під час проїзду вантажної техніки трапляється просідання плит перекриття на 5-10 см.

За результатами будівельно-технічної експертизи встановлено, що під час капремонту мосту проведено неповне виконання підсилення металевих ферм прогонових будов та не проведено підсилення нижнього поясу ферм. Окрім того виявлено інші недоліки, що в своїй сукупності обмежує вантажопідйомність споруди.

Крім того, в 2018 р. під серединами прольотних будівель були встановлені так звані тимчасові опори. Опори встановлені на дорожні плити, розташовані на мулистому річковому дні з попередньою відсипкою бутом та щебенем. Залізобетонні плити основи під власною вагою занурилися в мул на 0,1-0,3 м. Станом на 12.12.2019 року сталеві опори зависли на існуючих сталевих фермах мосту та поперечних в`язях, що створює додаткове навантаження на міст.

Ці опори не допускається використовувати в якості постійних через те, що вони радикально змінять розрахункову схему ригеля мосту, що може призвести до його руйнування.

Суд надав слідчим документи по ТОВ "Скай Сіті Буд", угоду субпідряду, укладену між "Ростдорстрой" та "Скай Сіті Буд", інформацію по банківському рахунку субпідрядника.