» Понад 400 українців знаходяться в ув’язненні на окупованих територіях та у РФ – Денисова

19 серпень 2022, П'ятниця, 20:46

Понад 400 українців знаходяться в ув’язненні на окупованих територіях та у РФ – Денисова

29 Червня 2021г.


КИЇВ. 28 червня. Резонанс. На окупованих територіях Донбасу та Криму і в Російській Федерації в ув'язненні перебувають 405 українців, серед яких 30 жінок та 44 військовослужбовця. Про це заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова під час урочистого засідання парламенту з нагоди Дня Конституції, передає кореспондент Резонанс.

Цитата

“Озброєна агресія Росії, тимчасова окупація Криму і міста Севастополя, та значної частини Донбасу призвела до порушення територіальної цілісності України і зазіхнула на її незалежність ... Наші співвітчизники змушені виживати за законами природного відбору держави-агресора, яке викорінює не тільки українське, а й людську гідність. 405 громадян України, з яких 44 військовослужбовців і 30 жінок, знаходяться в концтаборах і застінках РФ і на окупованих територіях”, - заявила Денисова.

Деталі

За її словами, в Офісі омбудсмена знають ім'я кожного ув’язненого. Зокрема, вона наголосила, що за останні роки Офіс омбудсмена зафіксував значне збільшення кількості повідомлень про порушення прав громадян. У 2019 році повідомлялося про 34 тисячі звернень, у 2020-му - понад 48,5 тисяч, а за перше півріччя 2021-го - вже понад 27 тисяч.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В окупованому Криму затримали хлопця, який нібито планував підірвати міст

Додамо

У березні на 46-й сесії ООН з прав людини Денисова повідомляла, що на територіях анексованого Криму та окупованого Донбасу Росія і підтримувані нею сили незаконно утримують 376 осіб.