» Понад два роки триває розслідування ДТП, в якій потерпіла дитина

26 вересень 2022, Понеділок, 00:54

Понад два роки триває розслідування ДТП, в якій потерпіла дитина

2 Червня 2017г.
0
фото

Водій-винуватець до цього часу не поніс покарання. Запити рідних щодо ходу розслідування кримінального провадження посадовці просто ігнорують.

Скільки потрібно часу, щоб розслідувати дорожньо-транспортну пригоду, в якій тяжкій травми отримала дитина? Стаття 219 Кримінального процесуального кодексу України чітко регламентує терміни досудового розслідування. Це – шість місяців з дня повідомлення особі про скоєння злочину невеликої або середньої тяжкості і рік після повідомлення про скоєння тяжкого чи особливо тяжкого злочину.

Далі продовжувати строки досудового розслідування можуть районні прокурори – до трьох місяців, до шести місяців – обласні прокурори чи їхні заступники і до 12 місяців – Генеральний прокурор або його заступник. А зважаючи на те, що внаслідок ДТП потерпіла дитина, то розслідування такого кримінального провадження мало б бути на особливому контролі керівництва поліції.

Ну, а тепер ближче до тієї злощасної справи. Ще 11 квітня 2015 року, коли православні святкували Великдень, у родині працівника нашої редакції Артура Авакяна сталася біда. Сім’я саме поверталася з церкви, як у дворі їхнього будинку, що на столичній Оболоні, шестирічного сина Михайла збив автомобіль «Шкода».

Ну, а далі було кілька складних операцій, перебування на стаціонарі та тривала реабілітація. За цей час водій, який збив дитину, жодного разу не поцікавився станом здоров’я хлопчика, не кажучи вже про те, що не допомагав матеріально в лікуванні дитини. Хоча відразу після ДТП не заперечував своєї провини.

Вражає те, що досудове слідство, яке проводив слідчий Оболонського райуправління поліції О.Скотар, до цього часу не завершено. Не було поставлено на штрафмайданчик і автомобіль винуватця ДТП, своєчасно не проведено відповідні експертизи.

Більше того, не зсунулася ця справа з мертвої точки і після того, як про її перебіг рік тому ми опублікували матеріал в обласній газеті «Час Київщини». На офіційні запити отримали лише відписки.

Минуло більше двох років - і слідчі Оболонського райуправління поліції взагалі припинили відповідати на запити родини щодо розслідування справи. Чомусь згадав про цей випадок 1 червня, коли стрічки наших посадовців були переповнені інформацією про турботу за дітей…

10373671_462222663914432_6345879663866636811_n
Геннадій Гребньов Журналіст, юрист