Попередні генпрокурори також призначалися під зміну закону, - Юрій Луценко - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

02 июль 2020, Четверг, 21:33

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Попередні генпрокурори також призначалися під зміну закону, — Юрій Луценко

14 декабря 2017г.
0

Своє завдання я бачив у знищенні системи, яка може бути використана для репресій в Генпрокуратурі. І смію сказати, що це мав зробити саме політик. Як передає Резонанс, про це заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK.

Відповідаючи на запитання про зміну закону для призначення генпрокурора, Луценко зауважив, що попередні генпрокурори також призначалися під зміну закону, оскільки раніше не можна було стати головним прокурором, якщо ти не пропрацював 8 років у Генпрокуратурі.

«Наприклад, Віталій Ярема змінював кваліфікацію закону про роботу у відповідній структурі протягом 8-ми років. Безумовно, зміна у зв’язку із моїм призначенням була найбільш очевидною, оскільки людина без юридичної освіти рідко в якій країні може стати генпрокурором. Більше того, людина, яку судили, хоч потім і скасували вирок, визнавши це політичними репресіями», – прокоментував Луценко.

Також генпрокурор пояснив, в чому на його думку було його завдання, і чому він на це погодився.

«Я вважав, що найкращі, юридично освічені професора наук уже керували ГПУ. Наприклад, Пшонка мав величезну юридичну освіту, Кузмін – мав ще кращу освіту. Але це не допомагало законності і соціальній справедливості в країні. Тому своє завдання я бачив у знищенні системи, яка може бути використана для репресій. І смію сказати, що це мав зробити саме політик», – зізнався генпрокурор.

Він зауважив, що вже не має права у Генпрокуратурі призначати або ж звільняти будь-кого, і це правильний крок.

«Якщо прокурор не може призначати своїх підлеглих, то він не може їх залякувати і звільненням, вимагаючи незаконних дій. Також я ввів генеральну інспекцію, відкрив двері для тих, хто ніколи не був у Генеральній прокуратурі, і це мала зробити людина з поза системи», – певен Юрій Луценко.

За словами генпрокурора, він вбачав свою головну функцію в тому, щоб поєднати поняття закону та справедливості.

«Усе, що я міг дати прокуратурі, я віддав. Я дав вільний режим, адже тепер ніхто не узгоджує порушення чи скасування кримінальних справ урядовими телефонами. Тому я задоволений тим, що пострадянський монстр Генпрокуратури зруйнований», –підсумував Юрій Луценко.