09 вересень 2024, Понеділок, 20:33

попри виведення РФ літаків за межі дії Storm Shadow і ATACMS, багато військових об’єктів все ще можуть бути уражені

29 Серпня 2024г.


Попри виведення Росією літаків за межі радіусу дії наданих Заходом ракет Storm Shadow і ATACMS, значна кількість російських військових об’єктів залишається в межах досяжності західної зброї, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики констатують, що обмеження щодо західної зброї дозволяють російським силам використовувати простір укриття у глибоких тилах Росії для підтримки військових дій проти України.

У ISW звертають увагу на численні повідомлення західних ЗМІ, які свідчать про те, що уряд США забороняє Великобританії дозволяти Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів по військових цілях у Росії.

Газета Financial Times (FT) 27 серпня повідомила, що джерело, обізнане з цим питанням, заявило, що використання Україною британських і французьких Storm Shadows може вимагати доступу до американської розвідки, спостереження та розвідки в районах, де російські сили глушать сигнали GPS, які використовуються для цілевказування. Джерела FT заявили, що раніше влітку 2024 року британський уряд надіслав запит як до США, так і до Франції з проханням надати Україні дозвіл для далекобійних ударів по військових цілях у Росії, а президент Франції Емманюель Макрон заявив у травні 2024 року Україні слід дозволити завдавати ударів по військових об’єктах у Росії, звідки російські сили атакують Україну.


27 серпня газета The Telegraph повідомила, що уряд Великої Британії підтримує здатність України завдавати ударів по військових об’єктах у Росії ракетами Storm Shadow, але ці ракети також використовують невідомі секретні американські системи, використання яких вимагає дозволу США. The Telegraph заявив у видаленому з тих пір розділі своєї оригінальної веб-статті, що Велика Британія офіційно не просила США дозволити Україні використовувати Storm Shadows для ударів по військових цілях у Росії, і що джерело в Білому домі заявило, що США стурбовані як використання ракет — навіть без схвалення США — може спричинити ескалацію ситуації та втягнути США у війну в Україні.

За даними ЗМІ, прем’єр-міністр Великобританії Кір Стармер дотримується «консультативного підходу» до переговорів із США і не хоче викликати розбіжності з цього питання. Джерело у британському уряді заявило, що Росія знає про те, що Україна просить дозволу для ударів по військових об’єктах у Росії, тому Москва вивела свої «найважливіші засоби» за межі радіусу дії ракетних систем великої дальності.

Раніше американське видання Politico повідомило, що представники української влади у Вашингтоні цього тижня готуються представити посадовцям національної безпеки США список далекобійних цілей у Росії, які, на їхню думку, можуть вразити Сили оборони, якщо буде скасовано обмеження на використання своєї зброї.

Після чергової масованої атаки український президент Володимир Зеленський вкотре закликав партнерів України зняти обмеження щодо далекобійності західною зброєю.

«Кожен наш партнер знає, які сильні рішення потрібні, щоб усю цю війну припинити, і припинити справедливо. Не може бути в Україні обмежень у далекобійності, коли в терористів немає таких обмежень», – сказав він.

Однак Вашингтон заявив, що політика щодо використання американської зброї для ударів усередині Росії не змінилася і він не дозволяє Україні використовувати її.

За даними аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), в Росії є щонайменше 250 військових об’єктів у зоні дії наданих США ракет ATACMS.