Головна Новини Поразка України може коштувати США понад 800 млрд доларів

Поразка України може коштувати США понад 800 млрд доларів

Попри занепокоєння багатьох американців щодо витрат на оборонну допомогу Україні, поразка цієї країни може обійтися Сполученим Штатам значно дорожче. Про це йдеться у звіті Американського інституту підприємництва (AEI), оприлюдненому 9 січня.

Про це розповідає Резонанс

Натомість ми маємо хвилюватися про те, чого буде коштувати відмова від допомоги Україні. Прямо зараз, надаючи допомогу Києву, Сполучені Штати не дають Росії безпосередньо загрожувати Східній і Центральній Європі, що, безсумнівно, поглине більше американських ресурсів. Фактично Вашингтон, можливо, стримує пряму війну між НАТО та Москвою, в якій повинні були б воювати сили Сполучених Штатів

Автори звіту підрахували, що у випадку перемоги росії в Україні, США доведеться виділити додаткові 808 мільярдів доларів на оборону протягом п’яти років. Ці кошти будуть необхідні для посилення оборонних можливостей США та виконання зобов’язань перед НАТО в нових умовах.

Оцінка витрат на оборону США

У разі програшу України, США можуть стикнутися з додатковими витратами на оборону, які становитимуть:

  • 2025 року – 160 мільярдів доларів
  • 2026 року – 156 мільярдів
  • 2027 року – 163 мільярди
  • 2028 року – 159 мільярдів
  • 2029 року – 170 мільярдів

З 2022 року Конгрес США виділив 112 мільярдів доларів на допомогу Україні, що становить менше 14% від можливої вартості захисту Європи у разі перемоги росії.

AEI підкреслює, що більшість цих коштів спрямовується на внутрішнє виробництво зброї, а не на безпосередню допомогу Києву. Відмова в допомозі Україні може коштувати США в сім разів дорожче, ніж її забезпечення.

Політичні та військові рішення

Міністр оборони США Ллойд Остін оголосив про новий пакет допомоги Україні в розмірі 500 мільйонів доларів на засіданні Контактної групи з питань оборони України 9 січня. Адміністрація Байдена пришвидшила передачу військової допомоги, побоюючись, що можливе повернення Дональда Трампа до Білого дому може заблокувати ці кошти.

Однак, 8 січня заступниця речника Міноборони США Сабріна Сінгх зауважила, що частина виділених коштів може залишитися невикористаною.

Читайте також