28 листопад 2023, Вівторок, 19:18

Порошенка вже чекають у ГПУ

6 Травня 2019г.
5734a5efcabe0

Як і прогнозував Резонанс, Петра Порошенка 7 травня 2019 року викликають до Генеральної прокуратури на допит як свідка у справах Майдану. Про це УНІАН повідомив керівник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

За його словами, у вівторок об 10.00 Порошенка чекають у Головному слідчому управлінні ГПУ на вулиці Борисоглибській у Києві для допиту як свідка.

Від Порошенка очікують підписання протоколу допиту від 2016 року, а також відповідей на низку запитань стосовно розслідування кримінальних справ про злочини проти учасників Революції гідності, - поінформував Горюатюк.

Він також пояснив, чому протокол допиту від 2016 року не підписаний і досі. За його словами, тоді для пришвидшення допит був записаний на відео, а пізніше розшифрований на папері, однак з 2016 року слідчим так і не вдалося зустрітися з Порошенком, щоб президент підписав уже розшифрований протокол. Також прокурор зауважив, що йому не відомо, прийде завтра Порошенко, чи ні.

ГОРБАТЮК: ПОРОШЕНКО З 2016 РОКУ НЕ ПІДПИСАВ ПРОТОКОЛ ДОПИТУ У СПРАВІ МАЙДАНУ

Нагадаєамо, нещодавно стало відомо, що Порошенко, якого у 2016 році допитували як свідка у справі Майдану, досі не підписав протокол допиту. Це не дає змоги долучити до його свідчення до справи, - заявив ЗМІ Горбатюк.

Він зазначив, що після допиту Порошенка у листопаді 2016 року "протокол 7 разів передавався через генпрокурора і неодноразово нагадувалось про це через генпрокурора, зокрема через його помічників Кравченка, Федорова, Цеголко. Кожен раз були запевнення, що обов'язково буде підписаний, але досі ні».

Це повідомлення викликало бурхливе обговорення у соцмережах.

- Дитячий сад, свідок не йде поки або підпише протокол, або викликається ще раз на допит і все бажано під відео фіксацію, - наголосив адвокат, керуючий партнер адвокатського об'єднання "Лекс енд Баклер" Олег Бабіч.

 

На думку колишнього в.о. міністра внутрішніх справ України Михайла Корнієнка, у такий спосіб було грубо порушено норми чинного законодавства, зокрема, КПК.

Як відомо, 15 квітня Порошенко заявив, що причиною затягування розслідування справ Майдану є неефективна робота начальника управління спецрозслідувань ГПУ Горбатюка.

СЕРГІЙ ГОРБАТЮК: РОЗГЛЯД СПРАВ МАЙДАНУ У СУДАХ МОЖЕ ЗАТЯГТИСЯ НА ДЕСЯТКИ РОКІВ