Верховний суд України наголосив, що процедура призову військовозобов’язаних під час мобілізації є незворотною, і визнання цієї процедури протиправною не забезпечує автоматичного звільнення особи з військової служби. Таке рішення було ухвалено у справі, де військовослужбовець оскаржував дії районного територіального центру комплектування та військової частини, які стосувалися його призову.
Про це розповідає Резонанс
Позивач стверджував, що його права були порушені через те, що він не пройшов медичний огляд перед мобілізацією. Однак суди першої та апеляційної інстанцій підтримали його вимоги, зобов’язавши військову частину звільнити його зі служби. Верховний суд, проте, підкреслив, що такий підхід не відновлює порушене право, оскільки процедура призову вже була завершена і не підлягає скасуванню.
Непроходження медичного огляду не є підставою для звільнення
Крім того, Верховний суд зазначив, що непроходження медичного огляду не свідчить про непридатність позивача до військової служби і не є підставою для звільнення відповідно до статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Таким чином, попередні рішення судів були визнані помилковими.
Проблеми в роботі ТЦК
Раніше в Сухопутних військах зазначали, що всі порушення з боку територіальних центрів комплектування та соціального забезпечення не залишаються «без належної оцінки та контролю». Кожен випадок отримує правову оцінку з усіма відповідними санкціями згідно з чинним законодавством України.
В інформаційному просторі України з’являються повідомлення про конфлікти між працівниками ТЦК та громадянами в містах і селах, а негативна інформація про мобілізацію швидко поширюється через соціальні мережі.