24 березень 2024, Неділя, 04:24

Порушення у виробництві “мінометів Пашинського” шукатиме людина Пашинського

13 Вересня 2018г.
83 Main

Глава Рахункової палати України Валерій Пацкан доручив перевірку заводу "Маяк", який входить до концерну "Укроборонпром" та випускає міномети "Молот", Ірині Івановій, колишньому головному консультанту парламентського комітету з національної безпеки і оборони. Головою цього комітету є народний депутат від "Народного фронту" Сергій Пашинський, ініціатор виробництва мінометів "Молот", які неодноразово призводили до загибелі військовослужбовців.

З власних джерел інтернет-видання UA1 стало відомо, що Пашинський особисто привів до комітету Іванову і поставив співробітників секретаріату перед фактом призначення її головним консультантом комітету.

За інформацією джерела, вся документація щодо "Укроборонпрому" йшла виключно через неї. Приблизно у цей же час в сім'ї Іванової з'являється дорогий позашляховик Mazda CX9.

ТАНЦІ НАВКОЛО МІНОМЕТУ «МОЛОТ». НЕДБАЛЬСТВО ЧИ ПОЛІТИЧНА КОРУПЦІЯ?

Після низки конфліктів зі співробітниками комітету з нацбезпеки Іванова стала одним з кандидатів від "Народного фронту" в члени Рахункової палати. У березні 2018 року парламент затвердив її на цій посаді.

У липні Іванову призначають аудитором заводу "Маяк", що виробляє міномети "Молот", і вона не знаходить жодних порушень. А через місяць, до річниці Незалежності України, Ірина Іванова отримує звання заслуженого економіста України.

Водночас, за повідомленнями в ЗМІ, Державна аудиторська служба виявила зниження рентабельності активів заводу "Маяк", значний знос і недостатнє оновлення виробничих засобів, суттєву фінансову заборгованість і економічні втрати від партнерства з приватними підприємцями.

ПАШИНСЬКИЙ ОБРАЗИВСЯ ЧЕРЕЗ КРИТИКУ ПІСЛЯ ВИБУХУ «МОЛОТА»

Як повідомлялося, директор держконцерну "Укроборонпром" Павло Букін заявив, що наразі в Україні немає альтернативи мінометам "Молот".

Нагадаємо, у листопаді 2016 року в Донецькій області загинуло двоє бійців, які використовували цей міномет. Того ж року загинуло ще двоє солдатів під час навчальних стрільб у Миколаївській області.

У 2017 році міномет "Молот" став причиною загибелі двох солдатів у Авдіївці, а під час навчальних стрільб у Рівненській області 6 липня 2018 року в результаті вибуху "Молота" троє бійці загинуло і дев'ять отримали поранення.

ЩО НЕ ТАК З УКРАЇНСЬКИМ «МОЛОТОМ»