» Порушення у виробництві “мінометів Пашинського” шукатиме людина Пашинського

03 липень 2022, Неділя, 11:29

Порушення у виробництві “мінометів Пашинського” шукатиме людина Пашинського

13 Вересня 2018г.
83_main

Глава Рахункової палати України Валерій Пацкан доручив перевірку заводу "Маяк", який входить до концерну "Укроборонпром" та випускає міномети "Молот", Ірині Івановій, колишньому головному консультанту парламентського комітету з національної безпеки і оборони. Головою цього комітету є народний депутат від "Народного фронту" Сергій Пашинський, ініціатор виробництва мінометів "Молот", які неодноразово призводили до загибелі військовослужбовців.

З власних джерел інтернет-видання UA1 стало відомо, що Пашинський особисто привів до комітету Іванову і поставив співробітників секретаріату перед фактом призначення її головним консультантом комітету.

За інформацією джерела, вся документація щодо "Укроборонпрому" йшла виключно через неї. Приблизно у цей же час в сім'ї Іванової з'являється дорогий позашляховик Mazda CX9.

ТАНЦІ НАВКОЛО МІНОМЕТУ «МОЛОТ». НЕДБАЛЬСТВО ЧИ ПОЛІТИЧНА КОРУПЦІЯ?

Після низки конфліктів зі співробітниками комітету з нацбезпеки Іванова стала одним з кандидатів від "Народного фронту" в члени Рахункової палати. У березні 2018 року парламент затвердив її на цій посаді.

У липні Іванову призначають аудитором заводу "Маяк", що виробляє міномети "Молот", і вона не знаходить жодних порушень. А через місяць, до річниці Незалежності України, Ірина Іванова отримує звання заслуженого економіста України.

Водночас, за повідомленнями в ЗМІ, Державна аудиторська служба виявила зниження рентабельності активів заводу "Маяк", значний знос і недостатнє оновлення виробничих засобів, суттєву фінансову заборгованість і економічні втрати від партнерства з приватними підприємцями.

ПАШИНСЬКИЙ ОБРАЗИВСЯ ЧЕРЕЗ КРИТИКУ ПІСЛЯ ВИБУХУ «МОЛОТА»

Як повідомлялося, директор держконцерну "Укроборонпром" Павло Букін заявив, що наразі в Україні немає альтернативи мінометам "Молот".

Нагадаємо, у листопаді 2016 року в Донецькій області загинуло двоє бійців, які використовували цей міномет. Того ж року загинуло ще двоє солдатів під час навчальних стрільб у Миколаївській області.

У 2017 році міномет "Молот" став причиною загибелі двох солдатів у Авдіївці, а під час навчальних стрільб у Рівненській області 6 липня 2018 року в результаті вибуху "Молота" троє бійці загинуло і дев'ять отримали поранення.

ЩО НЕ ТАК З УКРАЇНСЬКИМ «МОЛОТОМ»