» Посадовці тепер мусять декларувати відсутність іншого громадянства – указ

28 травень 2022, Субота, 16:28

Посадовці тепер мусять декларувати відсутність іншого громадянства – указ

24 Липня 2021г.


Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про додаткові заходи з координації реалізації державної політики у сфері громадянства», ухвалене 16 липня. Тепер посадовці муситимуть декларувати, що не мають громадянства інших держав чи права на постійне проживання в інших державах.

Рішення передбачає запровадити вимогу наводити в деклараціях осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданих відповідно до закону «Про запобігання корупції», інформацію про відсутність громадянства (підданства) іноземної держави, а також документів, які дають право на постійне проживання на території іноземної держави.

Така зміна вноситься в рішення РНБО від 26 лютого «Про невідкладні заходи щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства».

Те первісне рішення Зеленський увів у дію своїм указом 4 березня. Воно передбачало розробку й запровадження законів, які б встановлювали низку заборон громадянам України, які мають громадянство (підданство) іноземної держави або подали документи для набуття іноземного громадянства.

Серед них, зокрема, заборони: претендувати на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; претендувати на зайняття керівних посад на стратегічних об’єктах державної власності; мати допуск до державної таємниці; бути членом виборчої комісії, офіційним спостерігачем або проводити передвиборчу агітацію на загальнодержавних і місцевих виборах; бути членом політичної партії.

В Офісі президента тоді заявили, що необхідно розробити і подати на розгляд парламенту порядок підтвердження відмови та виходу з громадянства (підданства) іноземної держави для громадян України, які претендують на згадані позиції.

Крім того, на законодавчому рівні мав бути передбачений порядок подання громадянами України декларацій про набуття іноземного громадянства. Для жителів окремих районів Донецької, Луганської областей і окупованого Росією Криму цей порядок мав би вводитися в дію лише після відновлення територіальної цілісності України.

За подання недостовірних відомостей у деклараціях про відсутність іноземного громадянства мала б бути встановлена відповідальність.