» Посадовець на Івано-Франківщині отримав штраф 20 тис грн за хабар 59 тис грн

02 липень 2022, Субота, 21:02

Посадовець на Івано-Франківщині отримав штраф 20 тис грн за хабар 59 тис грн

3 Грудня 2018г.
Посадовець

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської обл. призначив покарання у вигляді 20 тис. грн. штрафу керівникові Центру надання адміністративних послуг Верховинської райдержадміністрації Михайлу Черкалюку.

Про це повідомляє видання Курс із посиланням на рішення суду від 26 листопада, передаэ Резонанс. За данимі обвинувачення, 15 травня до керівника ЦНАПу звернувся місцевий підприємець, який хотів отримати дозволи на збирання чорниці, щоб легально продавати її за кордон.

М.Черкалюк, знаючи, що видача цих документів не входить до його повноважень, запропонував підприємцю вирішити питання через його знайомих у лісових господарствах району.

Підприємцю він сказав, що потрібно 2000 грн., аби службові особи лісгоспів видали йому дозволи на ліміти збору чорниці. А свою допомогу та вплив на службовців лісгоспу Черкалюк оцінив у 2000 дол., які потрібно передати після отримання документів.

Підприємець 8 червня скинув на банківський рахунок М.Черкалюка 2000 грн., а 13 червня керівник ЦНАПу зателефонував підприємцю і сказав, що потрібна ще 1000 грн. Розуміючи, що без хабара не отримає дозволів, чоловік перевів М.Черкалюку ще 1000 грн.

М.Черкалюк 5 липня повідомив підприємця, що документи готові, але за них треба заплатити 2000 дол. Голова ЦНАПу також сказав, що гроші необхідно передати його сестрі, яка працює на продуктовій базі у Верховині. Підприємець виконав усі вказівки та передав гроші сестрі М.Черкалюка.

Дії М.Черкалюка слідство кваліфікувало за ч.2 ст.369-2 КК України (зловживання впливом). М.Черкалюк 9 листопада уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. За угодою він визнає свою провину  та повинен понести покарання у вигляді 20 060 грн. штрафу.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості та призначив посадовцю відповідний штраф. Арештовані 2000 дол суд повернув підприємцю. М.Черкалюк продовжує займати посаду керівника центру надання адмінпослуг Верховинської РДА.

Дії за ч.2 ст.369-2 КК України караються штрафом від 750 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.