» Посадових осіб заводу Маяк підозрюють у закупівлі несправних прицілів до мінометів

01 липень 2022, П'ятниця, 04:49

Посадових осіб заводу Маяк підозрюють у закупівлі несправних прицілів до мінометів

11 Січня 2019г.
Миномет

Прокуратура підозрює посадових осіб заводу «Маяк» (що входить до Укроборонпрому) у закупівлі несправних прицілів до мінометів на 2,72 мільйона гривень без укладання контракту. Про це повідомляють «Наші гроші», посилаючись на ухвалу Оболонського суду.

Зазначається, що 13-19 червня 2018 року завод «Маяк» провів тендер на закупівлю прицілів МПМ-44М для мінометів на загальну суму 2,72 мільйона гривень. При цьому, за рехультатами тендеру з переможцем торгів — компанією «Радіоаптека» — не уклали договору, хоча приціли заводу доставили. Натомість, розрахунки за приціли здійснило дочірнє підприємство державного заводу.

Зазначається, що після отримання прицілів, їх відправили на Шепетівський ремонтний завод. Правоохоронці підозрюють, що такі приціли були несправними.

«Завод «Маяк» входить до концерну «Укроборонпром» і відомий виробництвом мінометів «Молот», від розривів якого з 2016 року загинуло 13 військовослужбовців. З березня 2018 року очолює Володимир Гаврилов – колишній чоловік та співмешканець Лідії Гаврилової, яка очолює Державну аудиторську службу України і яку НАБУ підозрює в незаконному збагаченні», — повідомляють «Наші гроші».

Зазначається, що суд частково задовольнив клопотання прокуратури, та надав тимчасовий доступ до документів дочірнього підприємства державного заводу «Маяк».

Нагадаємо, 6 липня під час військових навчань на Рівненському полігоні стався вибух міномета«Молот». Від вибуху загинули троє військовослужбовців 15 окремого гірсько-піхотного батальйону. Дев'ятеро бійців дістали поранення. У Міністерстві оборони України однією з основних версій вибуху міномету називають подвійне заряджання, натомість військові, які були на місці та вижили запевняють, що це не так. На їхню думку причина вибух або в неякісних мінометах, або в неякісних мінах.

Українські міномети «Молот» використовують з 2016 року. Дев’ять із них вибухнуло. 13 військовослужбовців загинули, більше 30 отримали важкі поранення.

Як зазначається, концерн Укроборонпром об’єднує більше 100 підприємств-учасників у 5 основних галузях оборонної промисловості, зокрема, у розробці та виготовленні озброєння та техніки, науковій діяльності та експортно-імпортних операціях. Концерн має більше 10 конструкторських бюро, загальна кількість співробітників концерну — близько 80 тисяч осіб.