30 травень 2023, Вівторок, 10:11

Посадовців Південно-Західної залізниці підозрюють у розтраті майна та службових зловживаннях

22 Серпня 2016г.

Генеральна прокуратура України здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактом розтрати посадовими особами Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна Залізниця" чужого майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах; зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки - за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 2, 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України.

Внаслідок цього державі спричинено збитки на суму 1,59 млн грн.

Про це стало відомо з ухвали Печерського райсуду Києва, який частково задовольнив клопотання про арешт майна прокурора управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації ГПУ.

Суд заарештував майно спортивного комплексу «OlympicVillage» у Київської області, який на праві власності зареєстрований за ПАТ «Український центр обслуговування пасажирів на залізничному транспорті України».

Під час досудового розслідування установлено, що у липні 2014 року від імені ДТГО «Південно - Західна Залізниця» було укладено договір з ПАТ «Український центр обслуговування пасажирів на залізничному транспорті України», предметом якого було виконання будівельних робіт по влаштуванню спортивних майданчиків та інженерних мереж за адресою: вул. Олімпійська, 1, с. Ходосіївка, Києво-Святошинського району Київської області.

При цьому, ціну за даним договором визначено у сумі 990 000, 00 грн.

Додатковою угодою від 19.02.2015 ціну договору від 11.08.2014 змінено, остаточно визначено у сумі 1 590 000, 00 грн.

15594-1_large«У подальшому, 26.09.2014 ДТГО «Південно - Західна Залізниця» з ТОВ «АкваТех-ресурс» укладено договір поставки, відповідно до якого структурний підрозділ Державної адміністрації залізничного транспорту України «Укрзалізниця» придбав насосне обладнання німецького виробника «Wilo». Проте, придбане обладнання та матеріали підприємство, під виглядом надання благодійної допомоги Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, використало на потреби ПАТ «Український центр обслуговування пасажирів на залізничному транспорті України» для облаштування майданчиків спортивного комплексу «OlympicVillage», - йдеться у судовій ухвалі. - Згідно з даними реєстраційних органів право власності на спортивний комплекс «OlympicVillage» належить ПАТ «Український центр обслуговування пасажирів на залізничному транспорті України», яке орендує земельну ділянку, на якій він розташований. У свою чергу засновником ПАТ «Український центр обслуговування пасажирів на залізничному транспорті України» є ТОВ «Солід Актив» (м. Київ, код ЄДРПОУ 33835768), власником якого є ТОВ «Трасті Інвестмент (груп) Лімітед» (КНР, Гонконг, ідентифікаційний номер 1060811). Останнім видано Генеральну довіреність громадянці України, на отримання відсотків, дивідендів, а також здійснення будь-яких банківських транзакцій від імені та в інтересах ТОВ «Трасті Інвестмент (груп) Лімітед». Таким чином, посадові особи ДТГО «Південно - Західна Залізниця», з метою розтрати чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем в особливо великих розмірах та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам на суму від 1 590 000, 00 грн».

ТОВ «Солід Актив» ТОВ «Трасті Інвестмент (груп) Лімітед» пов’язують з іменем екс-начальника «Південно-Західної залізниці» Олексія Кривопішина.

Раніше ЗМІ повідомляли, що керівництво Південно-Західної залізниці 2014 року отримувало величезні доплати у розмірі від 100 до 500 тис грн кожен при середньомісячному окладі в 5 тис грн.

1393За даними «Резонанс», 2014 року ГПУ відкрила кримінальне провадження (ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України) про зловживання службовим становищем під час прийняття рішення про знесення об’єктів будівництва ТОВ «Люксекспрес-11» по вул. Причальній в місті Києві. У справі фігурують прізвища екс-прем’єр-міністра України Миколи Азарова, колишнього першого заступника керівника секретаріату КМУ Юрія Аністратенка та екс-начальником Південно-Західної залізниці Олексія Кривопішина.