» Посилення контролю за використанням коштів для боротьби з COVID-19 Генпрокурор обговорила із депутатами профільного Комітету ВР

18 серпень 2022, Четвер, 10:20

Посилення контролю за використанням коштів для боротьби з COVID-19 Генпрокурор обговорила із депутатами профільного Комітету ВР

15 Квітня 2021г.
2xkkk(1)

«Наживатися на пандемії – неприпустимо. Для прокуратури принциповим є докласти всіх зусиль, щоб ті, хто вчиняють такі злочини, за них відповідали. Серед викритих правопорушень і заволодіння коштами на поставці апаратів штучної вентиляції легень, і закупівля посадовцями на Закарпатті за завищеною вартістю респіраторів та захисних костюмів зі збитками на 30 млн грн, і «відкат» за поставку медичних масок для потреб армії. Суспільство очікує від нас дієвого контролю за дотриманням закону при використанні бюджетних коштів, від яких залежить здоров’я людей. І я впевнена, що співпраця в цьому питанні із профільним комітетом теж допоможе всім нам бути ефективнішими», – заявила Генеральний прокурор Ірина Венедіктова під час робочої зустрічи із представниками парламентського Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Учасники зібрання обговорили питання протидії розкраданню та нецільовому використанню бюджетних коштів, виділених на здійснення заходів щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Упродовж 2020-2021 років лише органами Нацполіції виявлено 124 правопорушення цієї категорії, - передає Резонанс із посиланням на ОГП.

Генпрокурор також акцентувала увагу на важливості спільного вирішення проблем у так званій тюремній медицині. Вона закликала депутатів профільного комітету долучитись до процесу пришвидшення передачі функцій охорони здоров’я в установах виконання покарань від Міністерства юстиції України до Міністерства охорони здоров’я України.

«В установах виконання покарань наразі досить високий рівень смертності. Залишаються проблеми з проведенням якісних медоглядів, наданням повноцінної вторинної та третинної медичної, паліативної допомоги в’язням. Питання незадовільного дотримання їхніх прав на охорону здоров’я вимагає нашої спільної уваги», – додала Генпрокурор.

У свою чергу депутати запропонували створити робочу групу із парламентарів та представників профільних та правоохоронних відомств, щоб напрацювати механізми прискорення реформування медицини в пенітенціарній системі.