24 червень 2024, Понеділок, 09:03

Посіпака “торнадівців” у Лук‘янівському СІЗО отримав умовне покарання (оновлено)

3 Грудня 2018г.
39920029 2123600601222302 3376234896161767424 N

До п'яти років позбавлення волі умовно Шевченківським районним судом Києва засуджено інспектора Лук'янівського слідчого ізолятора за допомогу колишнім бійцям спецроти міліції "Торнадо" в організації масових заворушень і підготовці втечі.

Про це йдеться у вироку суду, - повідомляє Резонанс із посиланням на Лівий берег.

Відзначається, що підсудний працює в СІЗО молодшим інспектором з грудня 2017 року. Слідство встановило, що командир "Торнадо" Руслан Онищенко розробив план втечі з СІЗО із залученням співробітників установи. Спочатку "торнадівци" планували перелізти через паркан СІЗО за допомогою альпіністського обладнання. Втеча планувалася на вересень поточного року. При цьому співробітники СІЗО передали їм всі необхідні матеріали та обладнання, зокрема - мобільні телефони, зброю і вибухівку.

Проте в серпні поточного року Онищенко вирішив змінити план втечі - було вирішено відмовитися від альпіністського обладнання та здійснити втечу за допомогою отриманих від співробітників СІЗО електронних ключів від дверей. "Торнадівці" планували відкрити двері камер, а на пропускному посту СІЗО напасти на охоронця і вибігти на вулицю. Цей план також не спрацював, оскільки 9 серпня в СІЗО прибули прокурори з метою провести обшуки камер "торнадівців", а потім - розвести їх по різних виправних установах. Після цього бійці спецроти вирішили закритися в одному приміщенні і закидати правоохоронців саморобними бомбами. Підсудний інспектор допоміг всім "торнадівцям" перейти в одну камеру і перенести туди зброю і вибухівку. При цьому робив він це не за матеріальну винагороду, а під загрозою насильницьких дій з боку засуджених.

Таким чином, 9 серпня "торнадівці" влаштували бунт в СІЗО і напали на правоохоронців, які прибули на допомогу прокурорам. Під час масових заворушень легке поранення отримав співробітник ізолятора. Після придушення заворушень прокуратура висунула підозру в пособництві двом інспекторам. Один з них - Сергій Якушко - пішов на угоду зі слідством і визнав свою провину. В результаті суд засудив його до 5 років ув'язнення, але звільнив від відбування покарання з випробувальним терміном 1 рік.

Нагадаємо, 9 серпня в Лук'янівському СІЗО "торнадівці" влаштували безлади через проведення обшуку і забарикадувалися в камері. Обшук проводився через отримання інформації про вимагання грошей у інших ув'язнених. Спецназівцям довелося штурмувати камеру. В результаті частину "торнадівців" вивезли в інші слідчі ізолятори на території Київської області, а ще кілька були поміщені в карцер Лук'янівського СІЗО.

У жовтні поліція завершила розслідування бунту "Торнадо" в Лук'янівському СІЗО. Вісьмом підозрюваним були пред'явлені офіційні звинувачення.

ШТАТНА СИТУАЦІЯ?

"Те, що ми читаємо у тексті судового рішення - це просто фантазії прокурорів, які жодним чином не перевіряються доказами та судом, оскільки це є не вирок, а затвердження угоди. Той прапорщик просто визнав, що він головний злочинець, оскільки йому пообіцяли умовний термін. Справжні винуватці тих серпневих подій Головною військовою прокуратурою умисно не фіксуються, з якої причини - час покаже. Але зараз вже є впевненість - військова прокуратура не зацікавлена у справжньому розкритті злочину. Вона старається зліпити винуватців розгулу Торнадівців з трьох молодших співробітників СІЗО, "забуваючи" про керівництво, - вважає екс-керівник голова Державної пенітенціарної служби України Сергій Старенький. - До речі угоди в цій справі не одна, а дві, як мінімум.

Як повідомляв Резонанс, у серпні 2018 рок прокуратурою Київського гарнізону Центрального регіону України повідомлено про підозру екс - командиру роти «Торнадо», який є організатором вчинення злочинів, та 3 екс - бійцям вказаної роти - членам організованої групи у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 294, ч 2 ст. 342, ч. 4 ст. 345, ст. 348, ч. 1 ст. 263 КК України.

Крім цього, повідомлено про підозру 2 співробітникам державної установи «Київський слідчий ізолятор» - пособникам організованої групи у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 294, ч. 2 ст. 342, ч. 4 ст. 345 КК України.

У ході слідства встановлено, що організована група з числа ув’язнених «торнадівців», за посібництва працівників ДУ «Київський слідчий ізолятор», вчинили тяжкі та особливо тяжкий злочини, що виразилося у вчиненні масових заворушень, що супроводжувались підпалами, захопленням будівель, опором представникам влади із застосуванням зброї та інших предметів, які використовувалися як зброя; у вчиненні опору працівникам правоохоронних органів під час виконання ними службових обов’язків; у вчиненні погроз вбивством, насильством щодо працівників правоохоронних органів у зв’язку з виконанням цими працівниками службових обов’язків, а також у зберіганні вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу.

Злочинні дії окремих членів організованої групи та її організатора додатково кваліфіковано як дії, спрямовані на вчинення замаху на вбивство працівників правоохоронних органів у зв’язку з виконанням цими працівниками службових обов’язків.

Зазначені підозрювані з числа колишніх командира та бійців роти «Торнадо» утримуються під вартою на підставі винесеного судом обвинувального вироку в іншому кримінальному провадженні.

Стосовно підозрюваних працівників ДУ «Київський слідчий ізолятор» за клопотання прокурора слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

МІН’ЮСТ ЗАЧИЩАЄ ПЕНІТЕНЦІАРНУ СИСТЕМУ