20 квітень 2024, Субота, 09:13

Керівників підприємств запідозрили у розкраданні коштів для будівництва військових казарм

27 Травня 2020г.
Photo 2020 05 26 17 08 40 (3)

Військовими прокурорами регіонів та гарнізонів, за координації Спеціалізованої прокуратури у сфері нагляду за кримінальними провадженнями про військові злочини та у сфері оборонно-промислового комплексу Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру трьом керівникам підприємств за фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України).

Про це повідомляє Резонанс 27 травня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, керівники підприємств під час будівництва казарм поліпшеного планування для військовослужбовців, привласнили бюджетні кошти шляхом завищення обсягів та вартості виконаних робіт, а також підробляли офіційні документи, які стали підставою для перерахування квартирно-експлуатаційними управліннями Збройних Сил України коштів.

В рамках розслідування кримінальних проваджень 25 травня 2020 року на території окремих областей проведено 17 одночасних обшуків та тимчасових доступів до речей та документів, у ході яких вилучено документацію та майно, на яке в подальшому буде накладено арешт.

Як уточнили у Військовій прокуратурі Південного регіону, керівниками підприємств було привласнено 10,5 млн грн бюджетних коштів.

Загалом за фактами розкрадань бюджетних коштів при виконанні програми з будівництва казарм для військовослужбовців до кримінальної відповідальності вже притягнуто 13 осіб, які спричинили збитки державі на суму близько 46 млн грн. З метою відшкодування спричинених збитків накладено арешт на рухоме і нерухоме майно винних осіб, рахунки підприємств, а також заявлено позови.

Водночас, слідчими підрозділами органів Національної поліції та Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва військових прокурорів продовжується розслідування в інших кримінальних провадженнях за аналогічними фактами, у яких тривають експертизи щодо можливого спричинення збитків на суму понад 50 млн грн.

Також досліджується роль службових осіб територіальних квартирно-експлуатаційних управлінь Збройних Сил України, оцінку законності дій яких буде надано після проведення комплексу слідчих дій та експертиз.

Хід слідства у кримінальних провадженнях перебуває на контролі Офісу Генерального прокурора.

Додамо, що до запровадженої у 2017 році державної програми будівництва, планувалося побудувати 184 казарми поліпшеного планування для 23 тисяч військовослужбовців. Наразі завершено будівництво половини казарм, решта залишається незавершеним.

Нагадаємо, як писав Резонанс 11 березня 2020 року, Південне ТерКЕУ уклало договір генерального підряду із ТОВ «СК-ДАРІНА» на будівництво казарми поліпшеного планування № 5 у військовому містечку № Ч-1, що розташоване в смт Чорноморське Лиманського району Одеської області, на загальну суму 20,3 млн гривень.

Упродовж 2018 року, на підставі актів виконаних робіт, Південне ТерКЕУ прийняло та оплатило підряднику роботи на суму понад 8,8 млн гривень.

Однак, за результатами проведених судових будівельно-технічних експертиз установлено, що обсяги та вартість фактично виконаних робіт не відповідають даним, вказаним в актах приймання виконаних робіт та різняться на суму майже 4,3 млн гривень.