» Повідомлено про підозру у зловживанні владою керівникам Морської пошуково-рятувальної служби

04 грудень 2022, Неділя, 19:33

Повідомлено про підозру у зловживанні владою керівникам Морської пошуково-рятувальної служби

26 Червня 2020г.
126737-1-1-e1586337489808

25 червня 2020 року за процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ повідомлено про підозру у зловживанні владою та службовим становищем директору та заступнику казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» (далі — КП «МПРС»).

Про це повідомляє Резонанс 26 червня із посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Так, в ході досудового розслідування встановлено, що у 2017 році вказані особи підписали договір оперативного лізінгу (оренди) 7 автівок Volkswagen із заздалегідь визначеним приватним підприємством.

Проте з’ясувалося, що відповідно до умов договору підприємство за три роки користування сімома автівками, вартість яких на ринку сягає близько 9,7 млн гривень, мало сплатити понад 16,3 млн гривень і після користування повернути їх приватній компанії. Тобто фактично вартість користування цими автівками майже в 2,5 рази перевищувала їх реальне придбання.

На виконання договору казенне підприємство за перший рік користування перерахувало на рахунки приватної компанії 7,6 млн гривень, що складає 78% від ринкової вартості.

І лише після втручання правоохоронних органів, які в рамках досудового розслідування проводили активні слідчі дії, приватне підприємство віддало шість автівок у безоплатну власність КП «МПРС».

Наразі директору казенного підприємства та його заступнику інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Слідство триває.

Разом з тим, Антимонопольний комітет України за матеріалами НАБУ та САП провів власне розслідування та встановив факт змови учасників відкритих торгів, організованих КП «МПРС».

В результаті, компанію-переможницю тендеру з постачання автівок АМКУ та другого учасника торгів, який діяв із переможцем у змові, оштрафовано на 204 тис гривень кожного.