У ніч на 1 січня 2026 року російські війська здійснили один із наймасштабніших повітряних нападів на Україну, використавши 205 ударних безпілотників. Про це повідомило командування Повітряних сил, підкресливши, що переважну більшість дронів вдалося знешкодити завдяки ефективній роботі протиповітряної оборони.
Про це розповідає Резонанс
Деталі атаки та дії ППО
За офіційною інформацією, російські сили застосували безпілотники типу Shahed, «Гербера» та інші моделі, запустивши їх з територій Орла, Брянська, Курська, Приморсько-Ахтарська, Міллєрова, а також з окупованих районів Криму й Донецька. Близько 130 із 205 дронів становили «Шахеди» і їх аналоги.
«За попередніми даними, станом на 08:30, протиповітряною обороною збито/подавлено 176 ворожих БпЛА типу Shahed, Гербера і дронів інших типів на півночі, півдні та сході країни», – повідомило командування.
Наслідки обстрілів та міжнародна реакція
Попри значну кількість збитих безпілотників, Повітряні сили зафіксували влучання 24 ударних дронів у 15 різних локаціях по всій Україні. Російська армія систематично використовує різні види озброєння – безпілотники, ракети, авіаційні бомби та реактивні системи залпового вогню – для атак на українські регіони.
Офіційна позиція керівництва росії полягає у запереченні навмисних ударів по цивільній інфраструктурі українських міст і сіл. Однак українська влада та міжнародні організації кваліфікують ці дії як воєнні злочини, наголошуючи на їх цілеспрямованому характері й руйнівних наслідках для цивільного населення, лікарень, шкіл, дитячих садків, а також об’єктів енергетики та водопостачання.