» Працівник НБУ погорів на хабарі за одержання ліцензії на обмін валюти

01 липень 2022, П'ятниця, 04:51

Працівник НБУ погорів на хабарі за одержання ліцензії на обмін валюти

29 Жовтня 2019г.
0

29 жовтня 2019 року за процесуального керівництва прокуратури міста Києва слідчими СУГУ НП в м. Києві спільно з ГУБКОЗ СБУ затримано головного спеціаліста Національного банку України при спробі заволодіти коштами підприємця у сумі 50 тис доларів США.

Про це інформує Резонанс із посиланням на пресслужбу столичної прокуратури.

Досудовим розслідуванням встановлено, що вказану суму головний спеціаліст НБУ зажадав від директора приватного підприємства, що здійснює діяльність з обміну валюти, за сприяння в отриманні безстрокової Генеральної ліцензії НБУ на здійснення таких послуг.

Під час передачі частини обумовлених коштів у сумі 40 тис доларів США службовця банку затримали біля будівлі НБУ на Печерську.

Наразі затриманій особі готується повідомлення про підозру за попередньою кваліфікацією ч. 1 ст. 15 ч. 4 ст. 190 (замах на шахрайське заволодіння чужим майном, вчинене в особливо великих розмірах) КК України. На місці події тривають слідчі дії.

КОРРУПЦИОНЕРЫ В НАЦБАНКЕ ОКОНЧАТЕЛЬНО СОШЛИ С УМА

Як писав Резонанс, у лютому 2017 року правоохоронці викрили директора одного з департаментів Національного банку України та трьох його спільників у отриманні неправомірної вигоди на суму  25 тис доларів. Згаданий керівник Департаменту платіжних систем НБУ діючи умисно, з корисливих мотивів, спрямованих на отримання неправомірної вигоди для себе, розробив злочинну схему, спрямовану на вимагання та отримання через зазначених посередників від директора одного із товариств з обмеженою відповідальністю неправомірної вигоди на загальну суму 35 тис доларів США у два етапи за реєстрацію в Нацбанку внутрішньодержавної платіжної системи «Платисервіс» для здійснення готівкових та безготівкових переказів в межах України та видачу вказаному підприємству відповідного свідоцтва.

Затриманому представнику Нацбанку було повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368 КК України, а також його спільникам за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК України (одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди у особливо великому розмірі для себе, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди, а його спільникам посередництво у її отриманні).

НАЦБАНК УССР