21 вересень 2023, Четвер, 14:29

Правомірність застосування зброї працівником поліції у Харкові з‘ясує ДБР

6 Грудня 2018г.
screenshot1_5c08f6629df70

Слідчі Полтавського територіального управління ДБР розслідують правомірність застосування зброї працівником взводу охорони публічної безпеки Управління поліції охорони в Харківській області, внаслідок чого загинула людина. Кримінальне провадження відкрито за статтями «умисне вбивство» та «перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки» (частина 1 статті 115 та частина 3 статті 365 Кримінального кодексу України).

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Державне бюро розслідувань.

За попередніми даними, 5 грудня 2018 року у Харкові ввечері працівник поліції охорони в ході несення служби затримав громадянина України за крадіжку майна з супермаркету. Під час встановлення обставин покупець дістав ніж та завдав працівнику поліції охорони кілька колото-різаних ран, після чого намагався втекти з місця злочину. Правоохоронець застосував табельну вогнепальну зброю.

Учасники події були доставлені до Інституту невідкладної хірургії, де покупець від отриманих травм помер.

Відомості про загибель людини внаслідок застосування зброї працівником поліції внесені до ЄРДР прокуратурою Харківської області. Відомості про напад на поліцейського  до ЄРДР внесли, за даними Управління поліції охорони в Харківській області,  за ст. 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця) Кримінального кодексу України.

Наразі провадження за фактом дій поліцейського передано за підслідністю до теруправління ДБР у місті Полтаві.

СЮРРЕАЛІЗМ У СПРАВІ КНЯЖИЧЕЙ

"Співробітник поліції охорони застосував зброю на законних підставах, - вже заявив начальник управління поліції охорони в Харківській області Олег Гронь. - У законі написано «Має право застосувати зброю, якщо є загроза життю йому особисто або оточуючим» (ст. 46 «Застосування вогнепальної зброї»). Пораненого покупця доставили в лікарню, і він вже вночі помер. В цьому супермаркеті ми працюємо за договором. У таких супермаркетах працюємо з 2014 року".

САП ЗАКРИЛА СПРАВУ ПРОТИ ГЕНЕРАЛА БУДНИКА ЧЕРЕЗ ВІДСУТНІСТЬ СКЛАДУ ЗЛОЧИНУ