» Прокуратура та СБУ відрапортували про викриття угруповання, що розповсюджувало небезпечні стероїди у Франції

07 грудень 2022, Середа, 22:32

Прокуратура та СБУ відрапортували про викриття угруповання, що розповсюджувало небезпечні стероїди у Франції

21 Лютого 2020г.
снимок

Служба безпеки України спільно з Євроюстом, Європолом і правоохоронними органами Франції, Польщі та Словаччини блокувала діяльність потужного міжнародного угруповання, яке спеціалізувалося на виробництві й контрабанді оптових партій заборонених сильнодіючих речовин. Про це повідомляє прес-центр СБУ, передає Резонанс 21 лютого 2020 року.

За попередніми даними слідства, учасники групи налагодили механізм нелегального виробництва стероїдів для продажу на території ЄС та України. Хімічні сполуки для виготовлення анаболіків вони імпортували з країн Східної Азії. Фігуранти виготовляли і зберігали товар у спеціально облаштованих лабораторіях та складах на території однієї з європейських країн.

Клієнтів учасники угруповання підшукували на спеціалізованих сайтах та переправляли товар замовникам через сервіси міжнародного поштового зв’язку і приватних перевізників.

Для легалізації прибутків від незаконної діяльності вони використовували мережу підставних фірм, зареєстрованих у різних країнах, - поінформували в СБУ України.

За відомостями спецслужби, у ході міжнародної спецоперації, до якої було залучено понад 270 правоохоронців, на території ЄС заарештовано активів на загальну суму майже 2,1 мільйона євро. Під час обшуків у помешканнях ділків, зокрема на території України, а також в лабораторіях, складах та офісах фірм виявлено додаткові докази протиправної діяльності.

Операція з викриття та блокування діяльності міжнародного угруповання проводилась спільно з Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю і Головним слідчим управлінням СБУ під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора України.

Як уточнили у ОГП, в результаті спецоперації було ліквідовано транснаціональну злочинну мережу, яка розповсюджувала незаконні та небезпечні анаболічні стероїди, здебільшого на французькому ринку.

Під час спільної операції 18 лютого 2020 року у Словаччині затримано 24 особи. Окрім того, в Польщі та Україні знайдено декілька тисяч таблеток і ампул анаболіків, - зазначили у прокуратурі.