» Правоохоронці “не помічають” нелегальний видобуток піску, знайдений патріотами у Києві

03 липень 2022, Неділя, 12:24

Правоохоронці “не помічають” нелегальний видобуток піску, знайдений патріотами у Києві

15 Травня 2019г.
two_column_B5rvHu8i

Минуло майже два тижні відколи громадські активісти викрили у промзоні Деснянського району Києва, недалеко від ТЕЦ-6, нелегальний видобуток яружного піску. Факти сумнівної господарської діяльності були зафіксовані на фото і відео, на місце події була викликана поліція та слідчо-оперативна група, але досі немає жодної правової оцінки тому факту. Про це Резонансу повідомив 15 травня 2019 року член Громадської ради при Деснянській райдержадміністрації, представник партії "Патріот" Сергій Колощук.

Він розказав, що представник поліцейського підрозділу із захисту економіки, який прибув на місце злочину заявив про власну безпорадність. Мовляв, чинне законодавство не передбачає відповідальності  за незаконний видобуток яружного піску, а лише за річковий пісок та чорнозем. "Виходить, що за ті котловани і спитати немає з кого", - дивується Патріот.

- Як це - виїхала група слідчих органів, побачила порушення природокористування, незаконний видобуток піску, незаконний відбір природнього ресурсу, і вони кажуть, що не вбачають у тому злочину, - у свою чергу обурився перший заступник Генерального прокурора (2014 рік), заслужений юрист України та політик Микола Голомша. - Вважаю, це ганебною ситуацією, безвідповідальністтю, яка потребує правової оцінки дій тих правоохоронців. У першу чергу, з боку органів прокуратури. Я неодноразово підкреслював, що в Україні має бути забезпечений рівний доступ громадян до національних багатств, які належать народові. Ресурси країни мають запрацювати на державу, а не на купку патронованих владою олігархів, які отримали у своє розпорядження багатства нашої землі.  Часи, коли влада крутила правом, як циган сонцем, часом діючи всупереч Конституції, мають закінчитись!

Як повідомляли ЗМІ, представники Громадської ради при Деснянській РДА спільно з активістами громадського формування "Муніципальна варта", громадських організацій "Столиця","Спілка учасників АТО",  "Громадянський корпус", "Автопатруль Майдан" та інших 3 травня 2019 року провели рейд із благоустрою району.