02 грудень 2023, Субота, 13:42

Правоохоронці розповіли, у чому підозрюють VAB Банк та його власника

12 Грудня 2016г.
99148

У прокуратурі Києва підтвердили факт відкриття кримінального провадження щодо посадовців VAB Банку та його власника Олега Бахматюка.

Як повідомила "Резонансу" прес-секретар столичної прокуратури Надія Максимець, 2 грудня 2016 року за зверненням Національного банку України було зареєстровано кримінальне провадження за ч. 5 ст 191 (Привласнення, розтрата майна в особливо великих розмірах або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем організованою групою) Кримінального кодексу України. Санкції статті передбачають позбавленням волі на строк до дванадцяти років із конфіскацією майна.

За словами речника прокуратури Києва, у межах кримінального провадження досліджуватимуться імовірні неправомірні дії посадовців ПАТ «ВіЕйБі Банк» та власника банку Олега Бахматюка.

Розслідування доручено слідчому управлінню ГУ Нацполіції в м. Києві.

Як стало відомо "Резонансу", йдеться про правочин, вчинений напередодні введення тимчасової адміністрації у VAB Банку 20 листопада 2014. Правоохоронці підозрюють, що неправомірні дії екс-керівництва банківської установи із зарахування зустрічних вимог (на підставі заяв позичальників за заставленими кредитами) призвели до фактичної втрати  НБУ забезпечення на суму 1,5 млрд грн, оскільки операція зарахування здійснювалась виключно шляхом коригування обліку структури зобов’язань у балансі банку. Внаслідок цього фактично не відбулось поповнення коштами кореспондентського рахунку VAB Банку.

Як повідомляв "Резонанс", у Нацбанку заявили про підтримку дій прокуратури щодо ПАТ «ВіЕйБі Банк» та власника банку Олега Бахматюка. А також висловили надію, що кримінальні провадження  найближчим часом будуть розпочаті і щодо інших керівників та власників неплатоспроможних банків, які також порушили закон.