28 листопад 2023, Вівторок, 19:11

Правоохоронці відкрили 1358 кримінальних проваджень за фактами співпраці з ворогом – Клименко

17 Вересня 2022г.


КИЇВ. 17 вересня. Резонанс. 223 особам повідомлено про підозру у колабораційній діяльності. Про це повідомив Голова Національної поліції України під час брифінгу, 16 вересня, передає Резонанс.

Деталі

Клименко зазначив, що більшість колаборантів, які представляли місцеву владу та правоохоронні органи, виїхали до рф. Утім серед тих, хто пішов на співпрацю з російськими окупантами, є й керівники та вчителі освітніх закладів.

"На сьогодні зареєстровано 19 кримінальних проваджень, де фігурують директори шкіл, вчителі, які намагалися за російськими програмами викладати у школах, промивали мізки не лише батькам, а й учням. Чотирьом уже повідомлено підозру", - зазначив він.

Голова Нацполіції також додав, що закон - один для всіх, тож з огляду на зібрану правоохоронцями доказову базу всі ті, хто зрадили Україну і пішли на співпрацю з ворогом, мають нести відповідальність.

"Ми щодня працюємо з людьми, і кожен розказує, де був керівник місцевої влади під час окупації, де були правоохоронці в цей час, де були працівники освіти тощо. Ми тільки тиждень працюємо на території Харківської області, тому багато фактів колабораційної діяльності ще відкриється", - сказав Клименко.

Нагадаємо

Як повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко, на деокупованих територіях Харківської області виявили 10 катівень, які облаштували російські військові.