» Прем’єр Польщі «висловив незгоду» з позицією її союзників щодо «Північного потоку-2»

26 травень 2022, Четвер, 04:38

Прем’єр Польщі «висловив незгоду» з позицією її союзників щодо «Північного потоку-2»

23 Липня 2021г.


Голова уряду Польщі Матеуш Моравецький стурбований новою ситуацією, яка склалася навколо газопроводу «Північний потік-2». Про це польський прем’єр заявив під час пресконференції, яка відбулася в четвер в місті Бялисток.

«Зміна на 180 градусів позиції США щодо «Північний потік-2» здивувала багато країн; я висловлюю незгоду з тим, що наші союзники підійшли егоїстично до побудови цього газопроводу», – наголосив польський прем’єр.

За словами Моравецького, Польща наполягала на тому, що цей проєкт «допомагає озброювати Росію».

Читайте також: У Путіна тепер немає причин враховувати Україну – в партії Меркель критикують угоду про «Північний потік-2»

«Від самого початку, коли зродилася думка про цей договір, ми намагалися переконати наших американських і європейських cоюзників, що це проєкт, який допомагає Росії озброюватись. Росія є державою, яка дуже сильно озброюється, має багато можливостей в цій ділянці, тому ми від початку вважали, що це є проєкт неправильний», – заявив голова уряду Польщу.

США та Німеччина після досягнення домовленостей про умови завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2» опублікували 21 липня спільну заяву, яка містить обіцянки Україні.

Глави Міністерств закордонних справ України та Польщі 22 липня оприлюднили спільну заяву про домовленості між США та Німеччиною щодо «Північного потоку-2». За їхньою позицією, домовленості «створили політичну та безпекову кризу і кризу довіри в Європі».