Головна Новини Президент Південної Кореї протистоїть арешту після імпічменту

Президент Південної Кореї протистоїть арешту після імпічменту

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, проти якого порушено справу про імпічмент через запровадження воєнного стану, вирішив залишитися у своїй резиденції, незважаючи на загрозу арешту. У своєму зверненні до прихильників, що зібралися біля його резиденції, він заявив, що буде «боротися до кінця», оскільки влада намагається його затримати.

Про це розповідає Резонанс

У четвер, 2 січня, між поліцією та прихильниками Юна відбулися сутички. Ті, хто підтримував президента, намагалися заблокувати доступ до його резиденції, лягаючи на дорозі. Поліція ухвалила рішення про розгін протестувальників і застосувала силу для їх розпорошення, як повідомили журналісти.

У вівторок суд схвалив ордер на арешт Юна, що потенційно робить його першим чинним президентом, якого затримають у рамках розслідування звинувачень у організації повстання.

Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив у країні надзвичайний воєнний стан, назвавши опозицію «антидержавною силою» та заявивши, що діє для захисту від загроз з боку Північної Кореї. Військові намагалися обмежити діяльність парламенту та політичних партій, входячи до будівлі парламенту.

Надзвичайний стан та політична криза

Парламент Південної Кореї проголосував за скасування воєнного стану, після чого військові залишили парламент. Незабаром Юн Сок Йоль оголосив про скасування воєнного стану, який був вперше запроваджений з 1980 року.

Прокуратура проводить розслідування звинувачень у державній зраді та зловживанні владою проти Юна. Йому заборонили виїзд з країни. Сам Юн відкинув усі звинувачення, заявивши, що запровадження воєнного стану було «глибоко вивіреним політичним рішенням».

Імпічмент і судові процеси

14 грудня парламент проголосував за усунення Юна з посади. Конституційний суд Південної Кореї розпочав розгляд справи про його імпічмент, який може тривати до шести місяців. Він має ухвалити остаточне рішення щодо легітимності імпічменту Юна та його конституційності.

Перегляди: 13

Читайте також