13 квітень 2024, Субота, 11:10

Причетним до корупційних оборудок у 247 млн грн на ДП “АМПУ” вручили підозри

24 Вересня 2018г.
1514965014 Img 6208

20-24 вересня 2018 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вручили обвинувальний акт, складений детективами Національного антикорупційного бюро України семи підозрюваним у заволодінні 247 млн грн ДП «Адміністрація морських портів України».

Як повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу НАБУ, йдеться про екс-голову ДП «АМПУ» (2014–2017 рр); першого заступника голови ДП «АМПУ» (із 2015 р. і дотепер); екс-начальника відділу закупівель ДП «АМПУ»-голову комітету з конкурсних торгів (2015–2018 рр.); заступника начальника Одеського філіалу ДП «АМПУ» (на час вчинення злочину обіймав посаду заступника начальника відділу закупівель ДП «АМПУ» — секретаря комітету з конкурсних торгів); директора ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв»; бенефіціара ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв»; бенефіціара компанії-нерезидента (підприємства-учасника злочину).

Дії цих осіб кваліфіковано за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Заволодіння майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах»).

Крім того, бенефіціар ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв», бенефіціар компанії-нерезидента та представник компанії-нерезидента також обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених ч.3, ч.4 ст.358 КК України («Підроблення та використання офіційних документів за попередньою змовою групою осіб»). Остання особа пішла на співпрацю зі слідством та надала викривальні покази.

У такий самий спосіб вчинив і екс-заступник голови ДП «АМПУ», визнавши свою провину (у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України — «Невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки»). Він надав викривальні покази та відшкодував збитки в розмірі 734,1 тис. грн, завдані його діяльністю.

Як встановило слідство, посадові особи ДП «АМПУ» у змові з приватними особами впродовж 2015–2016 років реалізували схему із заволодіння кошами ДП під час державних закупівель послуг із днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів. Йдеться про вчинення антиконкурентних дій для забезпечення перемоги заздалегідь визначеного учасника конкурсних торгів, а також подальшого завищення вартості виконаних ним робіт. Внаслідок цього державі (в особі ДП «АМПУ») завдано збитків на суму 247 млн грн. Ця сума підтверджена висновком судово-економічної експертизи та іншими матеріалами кримінального провадження.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали у грудні 2015 року.

В січні-лютому 2018 року особам, причетним, за версією слідства, до реалізації корупційної схеми, повідомлено про підозру.

У квітні 2018 року підозрюваним повідомлено про завершення розслідування та надано доступ до матеріалів справи для ознайомлення.

У вересні-листопаді 2017 року факт антиконкурентних узгоджених дій службових осіб ДП «АМПУ» та представників низки підприємств-учасників торгів при закупівлях послуг із експлуатаційного днопоглиблення підтвердив Антимонопольний комітет України, який наклав на підприємства-учасники штрафи на загальну суму понад 100 млн грн.

У липні 2018 року Господарський суд м.Києва за позовом Національного бюро визнав недійсним договір з проведення днопоглиблювальних робіт між ДП «АМПУ» та ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» на суму 712 млн грн.

Як повідомляв Резонанс, незодавно підозрюваний детективами НАБУ в причетності до розкрадання 247 мільйонів гривень Адміністрації морських портів України на тендерах із послуг днопоглиблення колишній перший голова АМПУ Юрій Наконечний поновився на посаді. Ухвалою Апеляційного суду Одеської області від 19 липня 2018 року АМПУ також зобов'язана виплатити йому середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 1,67 млн грн.

ХТО І ЯК НАЖИВАЄТЬСЯ НА КОРУПЦІЇ В УКРАЇНСЬКИХ ПОРТАХ