» Приїхав в Україну обговорити з кілером суму та строки: у Києві попередили вбивство громадянина США

10 серпень 2022, Середа, 11:39

Приїхав в Україну обговорити з кілером суму та строки: у Києві попередили вбивство громадянина США

7 Серпня 2021г.


КИЇВ. 6 серпня. Резонанс. У Києві правоохоронці запобігли замовному вбивству громадянина США. Замовник приїхав в Україну, щоб обговорити з кілером строки, суму та спосіб вбивства - його разом із спільником затримали, передає Резонанс із посиланням на ДБР.

Цитата

"Працівники Державного бюро розслідувань попередили замовне вбивство громадянина Сполучених Штатів Америки. Організатора злочину, який має подвійне громадянство (України та США), та його спільника затримали", - йдеться у повідомленні.

Деталі

Розслідування у вказаному кримінальному провадженні відбулось у співпраці з Посольством США в Україні та правоохоронними органами Сполучених Штатів.

За попередньою інформацією, чоловік вирішив замовити вбивство громадянина Америки з особистих мотивів. Злочин планувався на території США у місті Балтимор штату Меріленд, але виконавця через свого знайомого він підшукував в Україні.

Коли співучасник знайшов його, замовник приїхав до України обговорити з кілером строки, суму та спосіб вбивства. Життя іноземця вони оцінили у 45 тис. доларів.

При цьому вбивство мало бути виконано до 9 серпня, оскільки до цього часу замовник ще перебуватиме в Україні й це забезпечило б йому алібі.

Оплата відбувалася у два етапи. Виконавцю передали передоплату - 20 тис. доларів. Ще 25 тис. доларів замовник мав передати вже після виконання вбивства та надання фотографій, які це підтверджують.

Правоохоронці імітували вбивство та зробили постановчі фото, які посередник передав замовнику.

Ініціатора вбивства та його співучасника затримали після передачі останнього траншу грошей у сумі 25 тис. доларів.

Додамо

Наразі проводяться обшуки за місцем проживання та в авто затриманих, а також у можливих співучасників, причетність яких ще перевіряється.

У свою чергу правоохоронні органи США, за повідомленням ДБР, вжили заходів на територію Сполучених Штатів, завдяки яким вдалося зафіксувати протиправну діяльність вказаної групи осіб.

Тривають невідкладні слідчі дії.

Вирішується питання стосовно повідомлення затриманим особам про підозру, а саме:

замовнику в організації закінченого замаху на вбивство, вчиненому на замовлення за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, пункти 11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України);
співучаснику у пособництві у вчиненні закінченого замаху на вбивство, вчиненому на замовлення за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, пункти 11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України).
Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.