» Прийнято закон, який дозволить розвантажити суди першої інстанції

06 грудень 2022, Вівторок, 10:22

Прийнято закон, який дозволить розвантажити суди першої інстанції

21 Липня 2020г.
971370_news (1)

21 липня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів». Проект Закону зареєстровано за №2456.

Про це повідомляє Резонанс 21 липня із посиланням на прес-центр Судової влади України.

Як повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України, документ спрямований на розвантаження судів України від розгляду значної кількості кримінальних проваджень колегіями у складі трьох суддів, що надасть можливість пришвидшити розгляд кримінальних проваджень в судах першої інстанції, зменшить кількість кримінальних справ, які передаються із одного суду до іншого у зв’язку із неможливістю сформувати колегію суддів, що в цілому покращить якість доступу громадян до правосуддя.

Законом внесено зміни до частин 2 статі 31 Кримінального процесуального кодексу України. Цими змінами зменшується кількість кримінальних проваджень, за якими передбачається можливість розгляду колегією суддів, шляхом заміни категорії злочинів: злочини, за які передбачається покарання строком більше десяти років, пропонується замінити злочинами, за які передбачається покарання більше дванадцяти років.

Законом встановлено, що розгляд кримінальних проваджень щодо злочинів, за які передбачається покарання строком більше дванадцяти років, проводиться колегією суддів лише за клопотанням обвинуваченого.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.