19 липень 2024, П'ятниця, 12:52

Про амністію

4 Вересня 2017г.
Про амністію

Warning: Undefined variable $slider in /usr/www/users/reson/wp-content/themes/resonance-new/single.php on line 97

Генеральний прокурор України Юрій Луценко у ході візиту до Миколаєва наголосив, що підписання Президентом України Петром Порошенком Закону України «Про амністію у 2016 році» є дуже мудрим кроком, який покликаний зняти значну кількість проблем для учасників антитерористичної операції на Сході України, які не скоїли тяжких злочинів.

Він уточнив, що наразі таких осіб – близько 1700.

Говорячи про подробиці, Генеральний прокурор наголосив, що вказаний нормативно-правовий акт був проголосований парламентом України та підписаний.

За його словами, в більшості своїй дії приблизно 1100 осіб – це незначні порушення дисципліни під час несення служби. Так, наприклад, мова йде про самовільне залишення розташування військової частини, недбале виконання обов’язків, не підкорення законній вимозі офіцера тощо.

СОЛДАТА ЗАСУДЖЕНО ДО 3 РОКІВ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ ЗА «САМОВОЛКУ»

Всі, стосовно кого порушені такі справи, акцентував Юрій Луценко, не довше 3-х місяців отримають амністію. Окрім того, є також ряд справ про вчинення дрібних правопорушень, до цих пір ніхто з їх фігурантів не скоював особливо тяжких злочинів. "Таких є приблизно 150 – наразі вони утримуються у слідчих ізоляторах, - уточнив Генпрокурор, додавши, що в жодному разі не відповідає дійсності те, що мова йде начебто про десятки тисяч патріотів".

Справи ж щодо приблизно 120-ти осіб з них вже перебувають на стадії суду. І тільки суд може прийняти рішення про зміну запобіжного заходу.

Провадження щодо решти осіб розслідуються військовою прокуратурою, але в силу того, що це, як правило, люди, які підозрюються у вчиненні вбивств, нанесенні тяжких тілесних ушкоджень і інших тяжких злочинів, запобіжний захід їм обраний через тримання в ізоляторах.

САМОВОЛКА МАТРОСА «ЗАТЯГНУЛАСЬ» НА 5 РОКІВ

Проблемне в цьому, як зазначив Юрій Луценко, те, що вони утримуються на території Донецької та Луганської областей в ізоляторах, де знаходяться терористи та інші кримінальні злочинці.

"Моя позиція - ми не можемо перевести їх в іншу область, оскільки слідчі дії виконуються за місцем вчинення злочинів, і слідчі знаходяться на цьому там. Пропоную Міноборони створити спеціальний ізолятор, де утримуватимуться учасники АТО та колишні військовослужбовці ЗСУ. Можливо це зняло б проблему щодо тих, кого утримують в загальних ізоляторах", - акцентував Генпрокурор.

ХТО ВБИВАЄ НАШИХ ВІЙСЬКОВИХ

Джерело

Лариса Сарган
Лариса Сарган Прес-секретар Генерального прокурора