14 квітень 2024, Неділя, 11:14

Про атаку на державні сайти України першими повідомили у “сусідній країні” – Держспецзв’язку

14 Січня 2022г.


КИЇВ. 14 січня. Резонанс. Першими про кібератаку на державні сайти України повідомили інформаційні ресурси “сусідньої країни”. Про це заявив журналістам на брифінгу у п’ятницю заступник голови Держспецзв'язку Віктор Жора, передає кореспондент Резонанс.

Цитата:

“Можу сказати, що перше інформаційне повідомлення про те, що здійснено атаку на наші державні сайти, було розміщено на інформаційних ресурсах сусідньої країни”, - заявив Жора.

Деталі

Наразі, з його слів, “активні дії” хакерів не проводяться.

“Ми опрацьовуємо разом з адміністраторами (державних) сайтів, з органами держаної влади розслідуємо цей інцидент, збираємо доказову базу і відновлюємо ці ресурси, щоб вони якомога швидше запрацювали”, - сказав він.

Контекст

У ніч з 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів, зокрема МЗС, МОН та інші.

Не працювали сайти Міністерства закордонних справ та Міненерго, ДСНС та МОН. ЗМІ писали про те, що сайт КМУ також заблоковано, однак станом на 8:30 працював доступ до урядової сторінки. Сайт "Дії" також "лежав".

Зловмисники на головних сторінках цих сайтів розмістили повідомлення провокаційного характеру. При цьому в мережі шириться начебто заява самих хакерів, у якій стверджується, що “усі ваші особисті дані були завантажені у загальну мережу”.

Роботу більшої частини атакованих державних ресурсів вже відновлено. Контент сайтів при цьому залишився без змін, і витоку персональних даних не відбулося, інші сайти відновлять роботу найближчим часом, вказують у СБУ та Мінцифрі.

У ЄС прокоментували і вказали, що важко сказати, хто за цим стоїть, але можна припустити.

У МЗС України додали, що поки що рано робити висновки про нападників, але в минулому є довгий список російських (кібер)атак на Україну.

Раніше Росія заперечувала свою причетність до кібератак на українські сайти.