05 грудень 2024, Четвер, 08:38

Про «блокаду» ОРДЛО найманцями Кононенка

8 Лютого 2017г.
Про «блокаду» ОРДЛО найманцями Кононенка

Через неймовірну кількість сміття й тарганів у головах громадян України, думаю, буде не зайвим опублікувати шматочок мого сьогоднішнього листування з одним давнім товаришем (я його позначив буквою «Т») з приводу того, що коїться на Сході: «блокада» поставок вугілля найманцями Кононенка та обстріл Росією Авдіївського коксохімзаводу.

=============================

Т.: Хіба це не суперечливі відчуття, коли Костя Грішін заважає Васі Грицаку заробляти грошенята від торгівлі вугіллям з лугандонцями?

Я: Взагалі-то Вася – він більше не по вугіллю, а по м’ясу. Зараз Грішін-Семенченко й Грицак працюють на одну кишеню. Грішіна найняв Кононенко в рамках акції по віджиму Слов'янської ТЕС у молодшого Януковича. Безпосереднім керівником акції є рядовий міліції з роти «Торнадо» Віталій Кропачов – у недавньому минулом керівник Торезького міського осередку Партії Регіонів, довірена особа Добкіна на останніх президентських виборах, депутат Донецької обласної ради, який створив разом з Антоном Геращенком роту патрульної служби «Торнадо» з кримінальників для того, щоби захищати нелегальні потоки вугілля в контрольовану частину України з Лугандонії.

Комерційним партнером Кропачова та Геращенка є Юра Іванющенко та «Футболіст» – крупний авторитет з Луганська, банда якого стала основою ЛНР. «Футболіст» (за паспортом Володимир Полубатко) мав філію своєї банди в Торезі, ця філія й стала основою роти «Торнадо». У лютому 2015 року Геращенко познайомив Кропачова (на той момент Кропачов офіційно рахувався рядовим міліції, але фактично працював у Кабміні радником віце-прем’єр-міністра Вощевського й організовував нелегальні потоки вугілля з неконтрольованої території) з Кононенком. Зараз Кропачов очолює енергетичний холдинг Порошенка, Грішін – це його «шістка».

Т.: Ой, лишенько. А я чув, що це Ахметов заподіяв, щоб конкурентів похитати.

Я: Ще раз кажу – хазяїном Грішіна є керівник енергетичного холдингу Порошенка Віталій Кропачов, який, зокрема, оплачував блокаду Оболонського суду, а також фінансує Мосійчука, Коханівського та так званий «Комітет визволення політв’язнів». До речі, саме Кропачов фінансував перекриття Грішіним Хрещатика та погром у Печерському суді, коли треба було звільнити з-під варти «Рубєжа» та «Батю» - пам’ятаєш, як у Печерський суд приїздив так званий генеральний прокурор Луценко та виводив арештованих за ручку?

Т.: А чому ж «торнадівці» сидять, якщо зараз їх хазяїн перейшов на службу до Порошенка?

Я.: Бо розслідування злочинів «Торнадо» розпочалось тоді, коли банда Кропачова ще не перейшла під оруду Кононенка, і дуже далеко зайшло. Тому зараз зацікавлені особи дійшли компромісу: слідство не буде допитувати «торнадівців» на предмет того, чим вони займались під керівництвом Кропачова, і не буде розслідувати, куди Онищенко возив, як він казав, «золотішко», здобуте в результаті грабежів населення, а Кропачов не перешкоджатиме їхньому перебуванні в казенному домі і не буде більше посилати Грішіна на блокаду Оболонського суду.

Ще одним пунктом цієї угоди є відмова Генеральної прокуратури від висунення підозри Грішіну. Річ у тім, що в 2015 році, коли він вже був народним депутатом, він разом з ще одним депутатом – Ярославом Маркевичем, який є бізнес-партнером Антона Геращенка й має з Геращенком спільну нерухомість, займався крадіжкою банківських карток у громадян. Ролі були розподілені так: Грішін втирався в довіру й виманював ПІН-код у заможних громадян, Маркевич за день-два по тому випадково зустрічався з жертвою й витягав гаманець з карткою, а дружина Грішіна знімала в банкоматі гроші. Як ти розумієш, обкрадали в такий спосіб не пенсіонерів. Зараз потерпілі проходять під програмою захисту, оскільки на них чатує смертельна небезпека. Було кілька десятків (!) епізодів зняття грошей з чужих карток, всі ці епізоди зафіксовані відеокамерами банкоматів, окрім того, дружина Грішіна через термінал змінювала телефони потерпілих, на які мали приходити СМС-ки після кожної операції по зняттю гршей, і зазначала телефон, яким користувалась вона та її чоловік, народний депутат Семен Семенченко. За цим фактом було відкрито кримінальне провадження ще в лютому 2015 року, але Антон Геращенко перенаправив справу у Дніпропетровськ, де її закрили, а я трохи допоміг відновити провадження :). Так ось, Луцик у червні 2016 року заборонив підлеглим повідомляти про підозру дружині Грішіна й наказав забути про участь в крадіжці банківських карток Грішіна та Маркевича, оскільки Грішін вже на той момент став працювати в корпорації «Рошен», тобто обслуговувати Кропачова й Кононенка.

Т.: А хіба для того, щоб віджати в Олександра Вікторовича Слов’янську ТЕС потрібні такі зусилля – Грішіна посилати, блокаду влаштовувати?

Я: Звісно. Право власності в Україні, як відомо, є непорушним. Спробуй щось віджати в Кононенка чи Порошенка :)

Т.: Тю, це ж інша справа, то бензин, а то – діти. Це як перепльовуватись з кимось з третього поверху – наче зусилля рівні, але результат різний. І молодший Яник зараз аж ніяк не нагорі.

Я: Слов'янська ТЕС – це «сліпий траст». Щоби її захопити, треба поміняти менеджмент. А як це зробити, особливо враховуючи, що ця ТЕС в орбіті інтересів Ахметова, який контролює майже половину фракції «Опозиційного блоку» у Верховній Раді, причому, саме ту частину фракції, яка є лояльною до Порошенка? Тому віджим – так звана «блокада» – почався лише зараз, коли Росія стала бомбити Авдіївський коксохим, щоби примусити Ахметова віддати свою частку в «Опозиційному блоці» Медведчуку. Йде одночасний взаємовигідний процес за домовленістю між Порошенком і Медведчуком: з Російського боку Ахметова «примушують до миру» і з території Донецька обстрілюють перлину в його короні, Авдіївський коксохім, тов. Ахметов сушить голову над тим, як зберегти і політичний влив (тобто, не віддати Медведчуку «Опозиційний блок»), і бізнес (тобто коксохімзавод), а в цей момент Кононенко виділяє гроші кільком аферистам на кшталт Грішіна та Парасюка, щоби заблокувати Слов’янську ТЕС і увести її з-під носа Ахметова. У такий спосіб Кононенко з Кропачовим вже увели в Ахметова та Олександра Януковича три збагачувальні фабрики – «Україну», «Російську» та «Комсомольську».

Одночасно Кропачов (читай – Кононенко) розпочав пікетування силами «громадських активістів» приміщень «Західенерго», Бурштинської та Добротвірської ТЕС з вимогою конфіскації майна Ахметова. Заходить, так би мовити, з тилу. Результатом усього цього буде те, що Ахметова збереже свій бізнес, але відмовиться від своєї частки в "Опозиційному блоці" на користь Медведчука й до кінця 2017 року Віктор Володимирович на дострокових парламентських виборах стане народним депутатом України - заступником голови Верховної Ради.

ФОТО: dsnews.ua

Джерело

Володимир Бойко
Володимир Бойко Журналіст