» Про «ініціативу» АТ Укрзалізниця залучити поліцейських до охорони пасажирських поїздів

22 сентябрь 2020, Вторник, 10:28

Про «ініціативу» АТ Укрзалізниця залучити поліцейських до охорони пасажирських поїздів

5 августа 2020г.
0
Поліція Укрзалізниця
Сергій Громов, Резонанс

Володимир Мартиненко 

Порядок взаємодії органів поліції з підрозділами АТ "Українська залізниця" затверджено спільним наказом МВС та МІУ N 204/175 від 2 березня цього року. Наказ підписано міністрами Арсеном Аваковим та Владислав Криклій, перед тим погоджено головою Нацполіції Клименком та головою правління АТ "Укрзалізниця" Кравцовим.

Далі цитата з наказу: "При виявленні кримінальних, адміністративних правопорушень, інших подій на об'єктах інфраструктури залізничного транспорту чи в рухомому складі працівники підрозділів АТ "Укрзалізниця" негайно повідомляють про це орган (підрозділ) поліції. До прибуття поліцейських, за можливості, уживають заходів щодо недопущення сторонніх осіб до місця події та за потреби викликають екстрену медичну допомогу та/або інші аварійно-рятувальні служби".

Для забезпечення охорони пасажирських поїздів підрозділами поліції необхідно такі підрозділи перед тим створити, розширивши штат поліцейських, забезпечити їх фінансування з бюджету, технічне оснащення та соціальні гарантії. Інакше все це працювати не буде.

Крім того, Постановою N 7 від 11 січня 94 року затверджено Положення про відомчу воєнізовану охорону на залізничному транспорті. Ця охорона не обмежена кількістю працівників, забезпечена вогнепальною зброєю і, крім об'єктів інфраструктури, охороняє залізничні перевезення. Щоправда вантажні.

Маю просту пропозицію до колег з МІУ - розширте повноваження ВОХР, внісши зміни до Постанови N 7, додавши туди крім вантажних ще й пасажирські перевезення.

А далі, після виявлення кримінального чи адміністративного правопорушення, дійте за Порядком взаємодії органів поліції з підрозділами АТ "Українська залізниця" затверджено спільним наказом МВС та МІУ N 204/175.

Бо оце "перекладання із хворої голови на здорову" користуючись нагодою, якось не гарно виглядає.

Повторюся, ми готові охороняти пасажирські залізничні перевезення при умові створення належних умов бюджетного фінансування та забезпечення матеріально-технічної бази для поліцейський підрозділів, які ці функції мали би здійснювати.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.

51895311_2415330121874536_8484472387306258432_n
Володимир Мартиненко Голова Громадської ради при МВС України, радник Міністра внутрішніх справ; голова Громадської спілки «Центр запобігання та протидії корупції»