28 листопад 2023, Вівторок, 19:29

Про НАБУ, Насірова та Антикорупційний суд

3 Березня 2017г.
17022210 10211003538299972 2044435866214071964 N

Народ дивується: чого це раптом, з брутальним порушенням вимог Кримінального процесуального кодексу України, Ситник проти глупої ночі відправив своїх підлеглих у лікарню повідомляти про підозру Насірову? Звісно, до боротьби з корупцією нічна вистава не має жодного відношення. Але навіщо влаштовувати клоунаду?

Відповідь дуже проста. По-перше, з 11 вироків, які були за півтора роки винесені судами в справах, що розслідувались НАБУ, і про які Ситник звітував кілька днів тому, вже 2 скасовані в порядку апеляції як незаконні. Причому, обидва вироки – це якраз у справі Онищенка. І треба терміново відволікти увагу преси від цього факту.

А, по-друге, найближчим часом – як тільки в суд потрапить клопотання про обрання Насірову запобіжного заходу – почнеться те, заради чого, власне, спектакль і затівався. Бо суддя спитає в чому полягає склад злочину, інкриміноваго Насірову.

Звертаю увагу: головного податківця країни НАБУїни підозрюють не в корупційних діях, не в незаконному збагаченні, не в приховуванні лондонської нерухомості чи отриманні хабарів. Як заявив начальник четвертого відділу Спеціальної антикорупційної прокуратури Роман Сивків, «слідство вважає, що Насіров приймав безпідставні рішення про відтермінування рентної плати за видобування корисних копалень. Це допомогло народному депутату Олександру Онищенку втілити у життя корупційні схеми, які йому інкримінуються».

І як тільки прокурор таке скаже в суді, суддя повторить запитання: «ви можете вважати все, що завгодно, але в чому склад злочину? Бо прийняття рішень про відтермінування рентної плати належить до службових обов’язків Насірова, а визнати ці рішення безпідставними може лише адміністративний суд або Кабмін? Ось, наприклад, міністр молоді та спорту Жданов регулярно виносить рішення про те, що до участі в державних спортивних заходах не допускаються спортсмени, що відмовляються вступити в громадську організацію, яку очолює перший заступник Жданова Гоцул, і не платять у цю організацію безповоротну фінансову допомогу. Але ви, - скаже суддя, - не маєте претензій до Жданова, хоче те, цим він займається, то є приклад кричущої корупції, а подібні рішення прямо заборонені законом і з цього приводу є чимало судових рішень. У той же час ви вимагаєте арешту Насірова попри те, що ваша підозра не містить доказів того, що він діяв усупереч інтересам служби, мав якусь користь, а надання розстрочки по сплаті ренти заборонено законодавством чи його рішення визнані незаконними».

І як тільки суддя почне цікавитись, у чому полягає склад злочину, інкримінованого Насірову, Ситник і Холодницький стануть бігати по телеканалах і волати про необхідність створення особливого, Антикорупційного, суду, де не задаватимуть ніяких запитань, натомість будуть мовчки підписувати принесені з НАБУ папери. А приватний підприємець Шабунін піде ще далі й отримає грант на розробку законопроекту про створення Антикорупційної Адвокатури.

Ось заради чого нічний спектакль – щоби народ побачив, як важко Ситнику працювати без кишенькового суду та без можливості самостійно, без санкції Апеляційного суду м.Києва та дотримання щонайменших формальностей, прослуховувати телефони.

Джерело

Бойко фото
Володимир Бойко Журналіст