» Про НАБУ, САП та охорону

03 липень 2022, Неділя, 01:31

Про НАБУ, САП та охорону

15 Серпня 2018г.
0
574_59cfe63e02995cbf69a86d3ca122b537_8936

Як вдалось встановити журналістам програми антикорупційних розслідувань «Наші гроші», керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький вже два роки користується послугами Управління державної охорони попри те, що не належить до числа охоронюваних осіб – охорона була незаконно надана Холодницькому розпорядженням президента Порошенка від 19 листопада 2016 року. Хоча, як справедливо зазначає автор сюжету, у разі, якби б Холодницькому щось реально загрожувало (а приводом для надання державної охорони стало підпалення невідомими особами дверей його квартири), то охороняти керівника САП мало б не УДО, а поліція.

З такої нагоди хочу звернути увагу керівника проекту «Наші гроші», що є ще більш кричущий випадок незаконного одержання охоронних послуг коштом українських платників податків.

Директору Національного антикорупційного бюро України Артему Ситнику державна охорона також не полагається. Тим більше, що, на відміну від Холодницького, Ситник обіймає не процесуальну посаду, пов’язану з розслідуванням резонансних злочинів, а адміністративну – він командує прибиральницями в НАБУ, підписує відомості на зарплатню й т.п. Тим не менш, зловживаючи своїм службовим становищем, Ситник зобов’язав співробітників спецпідрозділу НАБУ, озброєних антикорупційними шкарпетками по 400грн., охороняти себе, коханого.

ПРОВОКАТОРИ В ПОГОНАХ

Більш того. Окрім, щонайменше, кількох десятків спецпризначенців, які вдень і вночі обслуговують Ситника та його дружину, а також виконують функцію домашньої прислуги, Ситника ще й обслуговує кілька екіпажів Оперативно-технічного управління НАБУ, які з використанням оперативного автотранспорту відстежують, чи не слідкують за Артемом Сергійовичем нишпорки зі Служби безпеки України.

Про це стало відомо ще два роки тому, коли співробітник НАБУ в ресторані «Солом’янська броварня» загубив флешку, на якій, зокрема містились звіти НАБУїнів, що охороняли Ситника.

СПІВРОБІТНИКИ НАБУ СТЕЖАТЬ ЗА АРТЕМОМ СИТНИКОМ

Достовірність цих звітів після того, як я став їх публікувати, підтвердив народний акин Сергій Лещенко, який оспівує та облизує Артема Сергійовича в обмін на те, що НАБУ не розслідує обставини придбання Лещенком квартири в центрі Києва вартістю понад 300 тис. доларів.

Лещенко, як людина, наближена до Ситника, публічно підтвердив (з власної ініціативи й, очевидно, за погодженням з директором НАБУ), що, дійсно, Артема Сергійовича, окрім спецпризначенців НАБУ, ще й охороняють екіпажі зовнішнього спостереження ОТУ НАБУ і що це робиться з метою контрспостереження задля того, щоби виявити «топтунів» інших спецслужб.

Тобто, Ситник за рахунок українських платників податків не тільки себе охороняє силами своїх підлеглих, але ще й бюджетним коштом перешкоджає Службі безпеки України документувати отримання ним хабарів. Якщо врахувати, що зарплатня співробітників ОТУ НАБУ та спецпризначенців становить не менше 25 тис. грн. на місяць (з преміями та доплатами – усі 40 тис. на місяць), то в такий спосіб Ситник, зловживаючи службовим становищем, за два роки розтратив на особисту охорону понад 6 млн. грн. бюджетних коштів.

КВАРТИРНЕ ПИТАННЯ АРТЕМА СИТНИКА (ОНОВЛЕНО)

Я пропоную Денису Бігусу, який разом з Лещенком (і також безкоштовно) оспівує та облизує Ситника, ознайомитись зі зведенням візуального спостереження, яке було складено одним з охоронців директора НАБУ й містилось на втраченій флешці. Вірю, що Денис, будучи непідкупним журналістом, наступний випуск передачі «Наші гроші» присвятить тому, як Ситник державним коштом примушує підлеглих охороняти себе й свою дружину, а також проводити контрспостереження з метою недопущення документування Службою безпеки України отримання Ситником хабарів.

До уваги – моя давня стаття на сайті з романтичною назвою «Хроніки Українських Йолопів», яку я пропоную Денісу Бігусу взяти за сценарій наступної передачі: Служба безпеки України: ані вкрасти, ані посторожити.

МІЛЬЙОН ДЛЯ СИТНИКА

Також пропоную Денісу Бігусу з'ясувати, куди ж поділись матеріали кримінального провадження, що розслідувалось Генпрокуратурою за оперативного супроводу СБУ в зв'язку з вимаганням Ситником 1 млн. доларів з військового прокурора сил АТО Кулика. Бо Ситник став себе охороняти бюджетним коштом саме після того, як генеральний, прости господи, прокурор Луценко повідомив йому, що за ним слідкують СБУшники у межах цього кримінального провадження.

Джерело

ХОЛОДНИЦЬКИЙ ДИВУЄТЬСЯ, ЧОМУ АМЕРИКАНСЬКЕ ПОСОЛЬСТВО НЕ ОБУРЮЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ НІЧНІ ПОХОДЕНЬКИ СИТНИКА

Бойко_фото
Володимир Бойко Журналіст