» Про напад слідчого ГПУ на адвоката

15 октябрь 2021, Пятница, 22:58

Про напад слідчого ГПУ на адвоката

16 апреля 2018г.
0
12144721_1641936309389793_8369130214933101271_n

За свою адвокатську практику мені доводилося зіткатися з багатьма фактами, які дивували, непокоїли, засмучували, вражали, але останній, про який і хочу розповісти в цьому своєму блозі, викликав розпач і обурення.

Мова – про протиправну поведінку слідчого Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України Безушко Андрія Петровича, який, як я вважаю, порушив мої професійні права адвоката.

28 березня 2018 року я перебувала у судовому засіданні в цивільній справі №757/25076/15-ц за позовом Лисенка А.І. до Ціник Костянтина Сергійовича про стягнення заборгованості за договором позики у Апеляційному суді м. Києва.

Я виступала в ролі представника Ціник Костянтина Сергійовича у даній справі і представлялайого інтереси виключно в Апеляційному суді м. Києва.

Справа була призначена на 11 годину 15 хвилин.

Коли я вийшла з залу судового засідання, до мене підійшов хлопець, який представився слідчим Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України Безушко Андрієм Петровичем. Після чого почав вимагати, щоб я отримала для Ціника Костянтина Сергійовича повістку на допит.

Я пояснила Андрію Петровичу, що немаю достатньо повноважень, оскільки представляю інтереси тільки у цивільній справі в Апеляційному суді м. Києва та пішла.

Перебуваючи вже біля ліфта суду і чекаючи, поки він приїде, слідчий Безушко А.П. до мене знову підійшов, присів та почав щось писати на колінах.

Коли двері ліфту відчинились, я зайшла до нього та коли вже двері зачинялись,слідчий Безушко А.П., хапаючи мене за мій верхній одяг та застосовуючи до мене фізичну силу, витягнув з ліфту та почав знову вимагати отримати повістку для мого клієнта.

Все відбувалось у присутності невідомого мені хлопця, який не представився, документів не надавав, але здійснював відеофіксацію цих дій. Відеозйомка відбувалась приблизно 10 хвилин з моменту, коли я вийшла з залу судового засідання до застосування щодо мене слідчим Безушко А.П. фізичної сили.

СУД ВИЗНАВ ПРОТИПРАВНИМ ЗАСТОСУВАННЯ ПОЛІЦЕЙСЬКИМИ КАЙДАНКІВ ДО СУДДІ КИЦЮК

Слідчий Безушко А.П., відмовився вибачатись за свої дії. Тобто, під час виконання своїх службових обов’язків застосовувати фізичну силу, хапати за одяг адвоката, яка також виконує свої обов’язки, нічим не загрожувала та не погрожувала слідчому, це, на думку пана Безушко А.П., нормальна та професійна поведінка слідчого Генеральної прокуратури?! Чи може такий стиль "спілкування" є серед вимог до кандидатів на керівні посади у Державному бюро розслідувань?!

Хочу зазначити, що, неодноразово надаючи правову допомогу адвоката громадянам під час проведення слідчих дій у Департаменті з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки та інших слідчих підрозділах Генеральної прокуратури Україні, працівники прокуратури завжди ставились до мене з повагою та були ввічливими.

Не раз спостерігала, як з гордістю вони ставляться до своєї роботи та хочуть, щоб так само з повагою відносились до них. І саме така поведінка, вважаю, працівників Генеральної прокуратури є прикладом професійності та вихованості.

Саме тому я ніяк не могла очікувати, що працівник Генеральної прокуратури під час виконання своїх службових обов’язків може застосовувати фізичну силу до адвоката, хапати її за одяг в приміщенні суду, яка також виконує свої обов’язки.

Таким діями, вважаю, слідчий, окрім порушення присяги та чинного законодавства України, проявив зневагу ще й до своїх колег, кидаючи тінь і на їхню репутацію.

Я вирішила захищати свої права (а як інакше, якщо мої навіть професійні обов’язки – захищати права людей) і наразі направила скарги на ім’я начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки В. Гуцуляка, керівника Генеральної інспекції Генеральної прокуратури В. Уварова та голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів В. Грушковського.

Фото: Апеляційний суд міста Києва

СВАВІЛЛЯ СИСТЕМИ: ПОЛІЦЕЙСЬКІ ЗЛАМАЛИ РУКУ АДВОКАТЕСІ