21 вересень 2023, Четвер, 16:02

Про підозри за незаконне вивезення українського зерна повідомлено ще двом капітанам російських суден

9 Вересня 2022г.


КИЇВ. 9 вересня. Резонанс. Повідомлено про підозри ще двом капітанам російських суден, які брали участь у незаконному перевезенні окупантами українського зерна з Криму до третіх країн. Про це повідомляє Офіс генпрокурора, передає Резонанс.

Деталі

Прокуратура автономії встановила та повідомила про підозри ще двом капітанам російських суден, які приймали участь у незаконній схемі перевезення окупантами українського зерна з Криму до третіх країн. Дії підозрюваних кваліфіковано як порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію півострова та виїзду з неї (ч. 2 ст. 332-1 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

Двоє громадян росії, капітани суден "Матрос Кошка" та "Амур-2501" під прапорами рф, здійснили 6 незаконних заходів та виходів до/з закритого Севастопольського морського торговельного порту.

Підозрювані забезпечували завантаження суден зерном, яке окупанти незаконно вивезли з тимчасово окупованих територій України та перевезення його до третіх країн.

Усвідомлюючи протиправність своїх дій, капітани суден періодично вимикали "AIS" (Автоматична ідентифікаційна система) та вносили до неї фіктивні відомості щодо курсу суден, які прямували нібито в порти рф, а не в закриті морські порти окупованого Криму.

Раніше

Двом капітанам російських суден повідомлено про підозру за фактом порушення порядку в’їзду та виїзду з тимчасово окупованої територіі півострова Крим під час перевезення награбованого окупантами українського зерна (ч. 2 ст. 332-1 КК України).