18 квітень 2024, Четвер, 08:54

Про прокурорську реформу

22 Жовтня 2019г.
Фото: Праву на владу
Фото: Праву на владу

Вважаю за потрібне написати про прокурорську реформу.

Бо бачу, що тут йдеться не про злам старої адміністративно-командної системи, а про перепризначення прокурорсько-слідчих працівників у зв‘язку з перейменуванням на «офіс».

Взагалі-то мала б іти мова про внесення змін і доповнень до Закону «про прокуратуру», який суттєво був би націлений виключно на захист прав людини і громадянина, інтересів держави. При тому посилив би для цього інструментарій впливу прокурорів на законодавчому рівні.

Хотів би звернути увагу, що всі дії керівництва Генпрокуратури мали б бути націлені на створення комфортних умов підлеглим для такої благородної місії.

На превеликий жаль аналіз виданих нормативів вказує на подальшу дискримінацію прокурорських працівників самими керівниками відомства, коли йдеться про порушення прав і свобод підлеглих, що витікає із директивних документів керівництва при перепризначенні в офіс.

Ми вже втомились від оповідей, як всі прокурори погані, адже політичні еліти завжди ставлять своїх, ті дискредитують цілий орган політизацією, некомпетентністю, корупційними проявами, тому потрібно очевидно мобілізуватись і показати великий наступ на масштаби корупції в Україні, здирництва та зловживань, проявити свою компетенцію в умінні швидко мобілізувати сили в органах прокуратури та правоохоронців для цієї мети.

Водночас продемонструвати силу права, щоб була довіра від суспільства, а в ході роботи визначитись - хто працює, а хто не здатний.

Щодо тестів - не можна початківців і професіоналів прокатувати через одне горнило. Професіонали мають проходити атестаційні комісії і вимоги повинні бути зовсім інші зі змістом прокурорсько-слідчої і судової практики. При тому ні на секунду не підпадати під вплив політиканів, та громадсько-авантюрних груп, які мають різні вподобання і цілі і не знаючи специфіки діяльності мають бажання визначати хто має працювати в прокуратурі, а хто ні!

Якщо говорити об‘єктивно про знання і тести, то чому керівництво само не проходить тестування і тест на доброчесність ? Виходить, що правити професійними мають не професійні?

Прокуратура - державний орган і потребує такого ж вивіреного підходу до впровадження різних ініціатив.

Єдина реформа, яка може кардинально змінити прокуратуру, це професійний, досвідчений прокурор, який не дасть втягнути орган у політику і зуміє в короткий час забезпечити належний стан законності в державі і повернути довіру суспільства.

Джерело

ТЕСТ НА ОЧИЩЕННЯ. ЧИ КОЛЕКТИВНЕ ДЕЖАВЮ?!

 Dsc5573
Микола Голомша Перший заступник Генерального прокурора України (2014 рік), професор права, доктор філософії в галузі державного управління, заслужений юрист України