» Про що Зеленського ще не питали у Давосі

03 липень 2022, Неділя, 14:02

Про що Зеленського ще не питали у Давосі

22 Січня 2020г.
0
ae88b37a1f9083d2339426b0eb1057de_1579709854_extra_large

- Це - болюча реакція влади на критику, яка переросте у репресії. Переслідуватимуть саме гострих на перо журналістів і блокуватимуть справжні журналістські розслідування. Так докотимось до "антисовєцької агітації", за яку кидали за ґрати, - вважає Галина Климович, екс-старша слідча Генпрокуратури України з особливо важливих справ.

Так відомий правник прокоментувала проекту закону щодо забезпечення національної інфобезпеки та права на доступ до достовірної інформації

Як пише Резонанс 22 січня 2020 року, напередодні Міністерство культури, молоді та спорту України представило документ під назвою "порівняльна таблиця проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації" та запросило "стейкхолдерів до участі в стратегічному діалозі, який відбудеться 28 січня 2020 році в Києві".

"Законопроект покликаний забезпечити реалізацію права громадян на доступ до достовірної збалансованої інформації через запровадження механізмів боротьби з дезінформацією в інформаційному просторі України та підвищення рівня медіаграмотності населення в умовах гібридної агресії РФ", - твердять у держструктурі, котру очолює Володимир Бородянський.

- Журналістське середовище повинно самоорганізуватися і випрацювати самостійно правила, засоби і заходи, які б не нівелювали журналістику як професію. Боротьба проти джинси, фейків, дифамаціі і т д. Чи це буде проект закону визнаний журналістами чи уповноважений орган сформований виключно професійними журналістськими спілками - це вже логістика. Тоді це буде авторитетно і сприйнято. А поки - виключно за захистом до суду. Все інше - цензура , а згодом - диктатура, - вважає голова правління громадської організація "Ліга інтернів", народний депутат України у Верховна рада України VIII скликання Валерій Карпунцов.

У коментарі у соцмережі Facebook екс-старший помічник Генерального прокурора України з особливих доручень та доктор юридичних наук Валерій Карпунцов також акцентував: Кінцевий пункт призначення - диктатура. У філософію входити не хочу, а історія свідчить, що перед червоним терором був ще й НЕП.

На думку Яніни Соколовської, засновниці видання "Політичні известия в Україні, Канаді, Ізраїлі" пропоновані зміни до законодавства покликані "повністю перекроїти український інформаційний простір, розділивши журналістів на два сорти: своїх і заборонених до професії. Мова йде не тільки про ЗМІ, а про всі медіа, тобто вільних блогерів законопроекти знищать теж".

- Є обґрунтоване припущення, що Рада Європи та інші організації, зокрема Венеціанська комісія, назвуть цей закон недемократичним, тоталітарним, невідповідним Конституції і таким, що не має права перебувати у просторі вільної Європи, - вважає відома журналістка Яніна Соколовська.