Стабільність, як відомо – то перша ознака майстерності. Тому дует артистів розмовного жанру в складі Артема Ситника й Назара Холодницького не став вигадувати нічого нового, а затримав нікому не потрібного й давно відставленого від грошових потоків Миколу Мартиненка в четвер – з тим, щоби в п’ятницю провести брифінг і щоби строк затримання, як завжди, закінчився в неділю, коли єдиним черговим суддею в Солом’янському суді випадково опиниться пан Бобровник.
Але маю невеличке прохання до тих моїх читачів, які мають щастя спілкуватись з паном Холодницьким. Передайте при нагоді цьому ..., що наприкінці червня 2001 року в Україні були повною мірою запроваджені положення нової Конституції, згідно з якими позбавити людину волі може виключно суд. У разі, якщо орган досудового розслідування вважає, що підозрюваному слід обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, то відповідне клопотання, погоджене з прокурором, вноситься до суду. І лише слідчий суддя наділений повноваженням винести ухвалу про затримання особи та доставлення її до суду для обрання запобіжного заходу.
Тільки в трьох випадках орган досудового розслідування може здійснити позасудове затримання особи на строк не більше 72 годин:
1) якщо цю особу застали під час вчинення злочину або замаху на його вчинення;
2) якщо безпосередньо після вчинення злочину очевидець, в тому числі потерпілий, або сукупність очевидних ознак на тілі, одязі чи місці події вказують на те, що саме ця особа щойно вчинила злочин;
3) якщо є обґрунтовані підстави вважати, що можлива втеча з метою ухилення від кримінальної відповідальності особи, підозрюваної у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину, віднесеного законом до підслідності Національного антикорупційного бюро України.
Тому всі ті спектаклі, які Ситник і Холодницький коять, затримуючи громадян на власний розсуд, навіть не заручившись ухвалою судді Бобровника, рано чи пізно приведуть їх на лаву підсудних.