15 квітень 2024, Понеділок, 10:35

Профільний коміт Ради підтримав зміни законодавства щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом

25 Серпня 2020г.
200825 правоохорон1

25 серпня на засіданні Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України було розглянуто у другому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо удосконалення законодавства у сфері протидії незаконному заволодінню транспортним засобом» (№3301).

Як пише Резонанс із посиланням на сайт парламенту, аконопроєктом пропонується внести зміни до статей 289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом), 290 (Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу) КК України та статті 250 (Проведення негласної слідчої (розшукової) дії до постановлення ухвали слідчого судді) КПК України.

Голова підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності Комітету з питань правоохоронної діяльності Олександр Бакумов повідомив, що до законопроеєкту було подано 48 правок із яких враховано дев’ять, а решту пропонується відхилити.

Під час доопрацювання із проєкту було вилучено зміни до статті 290 КК України та КПК України. З огляду на це, пропонується змінити назву законопроєкту на таку: «Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортними засобами». Окрім того, уточнено санкції, передбачені статтею 289 ККУ.

Члени Комітету підтримали пропоновані підкомітетом зміни і рекомендували Верховній Раді прийняти законопроєкт у другому читанні та в цілому з пропозиціями Комітету.

Також народні депутати розглянули проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Національну поліцію України» щодо встановлення пільг за користування житлом та житлово-комунальні послуги» (№ 2018).

Проєктом пропонується встановити певним категоріям працівників поліції пільги у вигляді сплати 50% за користування житлом та житлово-комунальні послуги. Водночас, у документі не надано техніко-економічне обґрунтування, а також не вказані джерела фінансування таких пільг.

Виходячи з вище вказаного, Комітет рекомендував Верховній Раді повернути законопроєкт на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи.