» Прокуратура АРК повідомила про зміну підозри “прокурору” та “судді”, причетним до переслідування українського активіста

15 серпень 2022, Понеділок, 12:54

Прокуратура АРК повідомила про зміну підозри “прокурору” та “судді”, причетним до переслідування українського активіста

27 Квітня 2021г.
изображение_2021-04-27_150157

За процесуального керівництва прокуратури автономії повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри «прокурору» та «судді» незаконно створених правоохоронних та судових органів на території окупованого півострова за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада), за фактом незаконного кримінального переслідування одного з українських активістів. Санкція статті передбачає позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років.

Про це повідомляє Резонанс 27 квітня із посиланням на пресслужбу прокуратури АРК та м. Севастополя

Слідством встановлено, що підозрювані, громадяни України, перебуваючи на посаді прокурора відділу прокуратури АР Крим та судді Центрального районного суду м. Сімферополя АР Крим, після окупації півострова у 2014 році, зрадили присязі на вірність народу України та перейшли на службу до незаконно створених правоохоронних та судових органів держави-окупанта. Відтак, підозрювані були призначені на посади «прокурора прокуратури Центрального району м. Сімферополя прокуратури Республіки Крим» та «судді» незаконно створеного Центрального районного суду м. Сімферополя Республіки Крим.

Вказаний «прокурор», розуміючи незаконність кримінального переслідування одного з українських активістів, у якості «державного обвинувача» підтримував клопотання щодо проведення судового розгляду за відсутності активіста, якого незаконно обвинувачують у скоєнні злочинів передбачених ч. 2 ст. 222 та ч. 2 ст. 222 КК Росії (зберігання і передача вибухових речовин й боєприпасів). У свою чергу «суддя» незаконно розглянув та задовільнив зазначене клопотання.

Таким чином, підозрювані, перейшовши на бік ворога, сприяли становленню окупаційної влади РФ шляхом безпосередньої участі в роботі незаконно створених органів прокуратури та суду на півострові, а також надавали допомогу представникам іноземної держави в проведенні підривної діяльності проти України.

Досудове розслідування здійснюється Третім слідчим відділом (з дислокацією в м. Херсон) Територіального управління ДБР, розташованого у м. Мелітополі.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram