» Прокуратура АРК розпочала кримінальне провадження через незаконне переслідування Мустафи Джемілєва

04 грудень 2022, Неділя, 19:38

Прокуратура АРК розпочала кримінальне провадження через незаконне переслідування Мустафи Джемілєва

15 Квітня 2020г.
mustafa_djemilev_ofis_prokuratura_ark-768x512

Прокуратура автономії розпочала кримінальне провадження через незаконне переслідування окупантами лідера кримськотатарського народу. Про це пише Резонанс 15 квітня із посиланням на прокуратуру АРК.

«Незаконне кримінальне переслідування лідера кримськотатарського народу, чергова політично вмотивована та юридично нікчемна «кримінальна справа». Вона свідчить про намагання держави-окупанта підтримувати на півострові атмосферу страху та залякування незгодних з окупацією кримчан, шляхом чергового порушення норм міжнародного гуманітарного права» - зазначив прокурор АР Крим Ігор Поночовний.

Окупаційні «правоохоронні органи» 13 квітня 2020 року незаконно висунули обвинувачення Мустафі Джемілєву за трьома епізодами які пов’язані з подіями, що відбувались до окупації півострова: «незаконное пересечение государственной границы России (ч.3 ст.322 УК РФ); небрежное хранение огнестрельного оружия (ч. 1 ст.224 УК РФ); незаконном приобретении и хранении боеприпасов (ч.1 ст.222 УК РФ)».

За вказаним фактом прокуратура АР Крим розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв ведення війни).

Такі дії окупаційної влади порушують вимоги ст. ст. 70, 147 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, оскільки ретроспективне застосування кримінального законодавство на окупованій території, шляхом переслідування особи відповідно до законодавства РФ, за події, які відбувались до початку окупації півострова є серйозним порушенням норм даної Конвенції.

ПРОКУРАТУРА КВАЛІФІКУВАЛА ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ГОЛОВИ МЕДЖЛІСУ ОКУПАНТАМИ ЯК ПОРУШЕННЯ ЗАКОНІВ ТА ЗВИЧАЇВ ВЕДЕННЯ ВІЙНИ