» Прокуратура: двох мешканців Луганщини підозрюють у держзраді, а співробітника спецслужби РФ – у підбурюванні

28 листопад 2022, Понеділок, 21:09

Прокуратура: двох мешканців Луганщини підозрюють у держзраді, а співробітника спецслужби РФ – у підбурюванні

11 Червня 2020г.
6f05435e07d30dc165780ce98017ef14_crop

За процесуального керівництва прокурорів управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, прокуратури Луганської області на підставі зібраних доказів двом громадянам України повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України), а громадянину РФ – співробітнику спецслужби країни-агресора – у підбурюванні до її вчинення за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст.27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 КК України).

Про це Резонанс 11 червня поінформували у прокуратурі Луганської області.

За даними слідства, співробітник розвідувального центру Головного управління Генерального штабу Збройних сил РФ у 2017-2018 роках завербував двох мешканців окупованої території Луганської області. Під керівництвом спецслужби РФ вони організували розгалужену інформаторську мережу переважно у прифронтових населених пунктах Луганщини та за участі місцевих жителів збирали розвіддані щодо місць дислокації, маршрутів, чисельності та озброєння підрозділів Збройних Сил України в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Відомості військового характеру використовувалися представниками іноземної організації для проведення підривної діяльності проти України та нанесення шкоди її національним інтересам.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими 3 управління Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях.

- Крім того 2019 року мешканцям Луганської області було повідомлено по підозру у вчиненні злочинів за ч. 1 ст. 258-3, ч.2 ст.110 (сприяння діяльності терористичної організації та посягання на територіальну цілісність і недоторканість України). Вони перебувають у розшуку та переховуються від органів досудового розслідування на тимчасово окупованій території, - додала у коментарі Резонансу речниця прокуратури Луганщини Катерина Тиріна.

У ХАРКОВІ СБУ ЗАТРИМАЛА ЗРАДНИКА, ЯКИЙ ПРАЦЮВАВ НА РОСІЙСЬКУ ВІЙСЬКОВУ РОЗВІДКУ