» Прокуратура Києва: адвокатеса, яка завдала збитків на 10 млн грн, постане перед судом (оновлено)

05 липень 2022, Вівторок, 06:23

Прокуратура Києва: адвокатеса, яка завдала збитків на 10 млн грн, постане перед судом (оновлено)

3 Липня 2019г.
Суд1

Київською місцевою прокуратурою № 10 завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт відносно адвокатеси, яка у 2016 році за попередньою змовою з групою осіб, використовуючи підроблені документи, заволоділа правом власності на об’єкти нерухомого майна, чим завдано збитків фізичним особам на загальну суму майже 10 млн грн.

Про це Резонансу повідомили у прокуратурі міста Києва.

Шахрайські дії зловмисниці кваліфіковано за ч. 3 ст. 358 КК, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 209 та ч. 4 ст. 358 КК України.

За словами речниці столичної прокуратури Надії Максимець, 2016 року адвокат, у змові з юристом одного з підприємств, замовила та використала у шахрайській схемі підроблені правовстановлюючі документи на приміщення магазину та квартиру, що розташовані у центрі міста Дніпро.

На підставі вказаних документів зловмисники відчужили ці об’єкти на користь підставної особи. У подальшому для легалізації одержаного в шахрайський спосіб майна магазин та квартира були передані в заставу за договором позики з подальшим стягненням через неповернення коштів.

- Також зазначу, що на підставі матеріалів кримінального провадження Міністерством юстиції України скасовано усі реєстраційні дії шодо вказаного майна. На сьогодні об’єкти нерухомості повернуто законним власникам, - акцентувала Надія Максимець у коментарі Резоанансу.

Обвинувальний акт стосовно другого фігуранта на даний час також розглядається у суд

За вчинення вказаних злочинів, передбачено покарання у виді позбавлення волі строком до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна, - нагадали у прокуратурі.