» Прокуратура Луганщини та «Східна правозахисна група» активізували співпрацю

01 грудень 2022, Четвер, 08:10

Прокуратура Луганщини та «Східна правозахисна група» активізували співпрацю

18 Червня 2020г.
preview_w640zc0

17 червня 2020 року відбулося підписання Меморандуму про співробітництво між прокуратурою Луганської області та громадською організацією «Східна правозахисна група».

Про це повідомляє Резонанс 18 червня із посиланням на прес-службу прокуратури Луганської області.

У заході взяли участь прокурор Луганської області Олексій Ляшенко, перший заступник прокурора області Костянтин Караман, начальник та заступник начальника управління прокуратури Андрій Мордвінов та Микола Русин, директорка громадської організації «Східна правозахисна група» Віра Ястребова.

«Нами ведеться систематична робота, направлена на виявлення та організацію належного розслідування злочинів окупаційної адміністрації РФ та підпорядкованих їй незаконних збройних формувань. Насамперед, це порушення норм гуманітарного право, злочини, пов’язані із веденням агресивної війни, порушеннями законів та звичаїв війни», – зазначив Олексій Ляшенко.

Керівник регіональної прокуратури високо оцінив результати роботи громадської організації. Сторони обговорили питання додержання прав людини у Луганській області, у тому числі на тимчасово окупованій її частині, збору та аналізу інформації про порушення таких прав під час збройного конфлікту. Дослідженням цих питань, а також підготовкою відповідних тематичних звітів «Східна правозахисна група» займається з 2014 року.

«Ми проводимо постійний моніторинг стану дотримання прав людини, у тому числі на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей. Задля притягнення у подальшому до кримінальної відповідальності причетних до вчинення злочинів представників незаконних збройних формувань вкрай важливим є сприяння прокуратурі», – наголосила директорка громадської організації Віра Ястребова.

«Східна правозахисна група» – єдина в Україні організація, що була нагороджена у 2017 році Германо-Французькою премією «За захист прав людини та верховенство права».

«Співпраця з представниками громадянського суспільства є надзвичайно важливою для прокурорів, які залучені до розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. Ми вбачаємо необхідність у встановленні постійного діалогу, обміні інформацією та професійним досвідом з правозахисними громадськими організаціями», – додав перший заступник прокурора області Костянтин Караман.

За результатами робочої зустрічі сторони виробили механізми подальшої взаємодії та домовились про проведення спільних заходів.