23 квітень 2024, Вівторок, 12:45

Прокуратура Луганщини встановила близько 600 постраждалих від катувань з боку проросійських терористів

26 Травня 2020г.
Снимок экрана 2020 05 25 в 17.19.03

Прокуратура Луганської області встановила близько 600 людей, потерпілих від катувань підтримуваних Росією бойовиків на Донбасі. Ці дані внесені у реєстр потерпілих осіб від злочинів, вчинених в умовах збройної агресії Росії проти України, повідомив в ефірі проєкту Радіо Свобода, Радіо Донбас.Реалії прокурор Луганської області Олексій Ляшенко.

Про це пише Резонанс 26 травня.

За його даними, наразі відомство розглядає більше ніж шість тисяч кримінальних правопорушень, вчинених незаконними збройними формуваннями.

«Прокуратура Луганської області здійснює процесуальне керівництво більш ніж 6 тисячами кримінальних проваджень щодо правопорушень, вчинених незаконними збройними формуваннями, які перебувають під контролем окупаційної адміністрації Росії. З метою систематизації та акумуляції даних про потерпілих від злочинів фізичних і юридичних осіб, в прокуратурі запроваджений відповідний реєстр», – зазначив Олексій Ляшенко.

Наразі до реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про понад 4 тисячі 200 потерпілих внаслідок кримінальних правопорушень, пов’язаних зі збройною агресією Росії проти України.

25 травня прокуратура Луганської області повідомила про запровадження реєстру фізичних та юридичних осіб, потерпілих від злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту на окупованій території або пов’язаних зі збройною агресією Росії проти України.

Цей реєстр надасть змогу громадянам отримати відповідний процесуальний статус потерпілого, встановити розмір заподіяних збитків і звернутися до суду для їх подальшого відшкодування, заявили у прокуратурі.

За даними відомства, відповідно до чинного законодавства забезпечується нерозголошення персональних даних.

- Взяв участь в ефірі проєкту Радіо Свобода «Радіо Донбас. Реалії». Обговорили важливі теми для регіону. Висловив своє бачення щодо відповідальності РФ за збройну агресію проти України, формування доказової бази для передачі в Міжнародний кримінальний суд, порушення прав людини на тимчасово окупованій території Луганської області та як прокуратура реагує на такі факти, - написав у соцмережі 26 травня прокурор Луганщини.

Олексій Ляшенко ще раз підкреслив: "Завдання прокуратури Луганської області – не дозволити Російській Федерації уникнути відповідальності за скоєні злочини. Пошкодження та руйнування житла, захоплення об’єктів інфраструктури, транспортних засобів та будь-якого іншого майна, незаконне позбавлення волі людей та катування представниками незаконних збройних формувань, що перебувають під контролем РФ – це далеко не повний перелік злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту на Луганщині. Кожен такий факт має бути зареєстрований в ЄРДР, а потерпілі – внесені до спеціального реєстру. Цю інформацію потрібно донести до кожного громадянина по обидві сторони лінії зіткнення".

Крім цього керівник регіональної прокуратури розповів, цього року до Міжнародного кримінального суду вже передані відповідні докази причетності РФ до збройної агресії на території України.

Щодо порушення законів та звичаїв війни прокурор Ляшенко, зокрема, зауважив: "Якщо раніше ця стаття Кримінального кодексу України (ст. 438) не використовувалася, зараз така практика запроваджена. Ми посилаємося більше на міжнародне гуманітарне право, порушення міжнародних конвенцій щодо законів і звичаї війни. Таким чином, більш фахово надається процесуальна оцінка тим подіям, які мають місце сьогодні".

Також правник висловився щодо перехідного правосуддя.

- Один з напрямів - притягнення до відповідальності осіб, задіяних у діяльності незаконних збройних формуваннях РФ. Для прикладу, якщо особа не брала участь у збройному спротиві проти сил та засобів ООС, не причетна до вбивств військовослужбовців, не займалася зґвалтуваннями та катуваннями – то такі люди не будуть нести сувору кримінальну відповідальність. У рамках перехідного правосуддя планується запровадження норми, коли такі особи будуть звільнятися від кримінальної відповідальності, але через призму розслідування всіх цих дій і ухвалення відповідного вироку чи рішення відповідно до чинного законодавства, - вважає очільник прокуратури Луганщини.

Як нагадує Радіо Свобода, збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

За даними ООН, від березня 2014-го до 31 жовтня 2019 року внаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули від 13 000 до 13 200 людей.

ПРОКУРОР ЛУГАНЩИНИ ОЛЕКСІЙ ЛЯШЕНКО: ВСЯ ДОКАЗОВА БАЗА УЧАСТІ РФ У ЗБРОЙНІЙ АГРЕСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ АКУМУЛЮЄТЬСЯ